Sleva 20 % na jazykové kurzy od Easy Linga. Použijte slevový kód: SPEAKANDTRAVEL

Rychlý přehled

Valencie památky

Obsah článku

Valencie památky

Španělsko je nádherná země s bohatou historií a památkami, kterou obklopuje nádherně modré moře a čisté pláže.

Mezi několika zajímavými místy, která můžete navštívit, vyniká svou nezaměnitelnou atmosférou město Valencie.

Město Valencie

Valencie

Město Valencie se nachází na španělském pobřeží Costa del Azahar, které omývá Baleárské moře. Středem města protéká řeka Turia a je třetím největším městem ve Španělsku a zároveň hlavním městem oblasti nazývající se Valencie. Oblast má až 1 595 000 obyvatel.

Má 17 okresů a dominantou města je přístav. Překládá se zde různé zboží a nejznámějším produktem jsou španělské pomeranče. Valencii se také říká Pobřeží pomerančového květu.

Plyne zde bohatý cestovní ruch. Ve Valencii se dobře nakupuje a také baví. Je tu mnoho příležitostí, jak strávit čas. Město pořádá festivaly, koncerty a tradiční kulturní akce.

Mluví se valencijštinou a španělštinou. Historické budovy jsou zde postaveny ve stylu valencijské gotiky, ale najdete zde stavby, které spadají do období baroka či románské architektury.

Město umění a věd

Nejvýraznější stavbou města je Město umění a věd. Je to národní muzeum, které vytvořil architekt Santiago Calatrava. Nachází se v původním korytě řeky Turia a obklopují jej vodní plochy. Tvarem má připomínat kostru dinosaura, ve kterém se nachází budova Vědeckého muzea.

Na to navazuje oko Planetária, které lemují tvary připomínající zkamenělé stromy. Vodní plocha odráží symbolicky jejich krásu a znásobuje už tak impozantní dojem.  

Valencie památky

V objektu se nachází prostorové kino L´Hemisféric, na programu jsou zde historické, biologické a také astronomické filmy.

Najdete zde také zimní zahradu a oslní vás kaleidoskopické pohledy na celý komplex. Mezi mnoha akcemi, které se pořádají v Městě umění a věd jsou i koncerty, divadlo nebo umělecké projekty, či komorní hudba.  

L´Oceanográfic je oceanárium, které se nachází poblíž Města umění a věd. Zajímavá budova ze skla ukrývá akvária s různými druhy ryb. Najdete zde žraloky, rejnoky, delfíny, velryby, běluhy, mezi nimi také tučňáky, lachtany, mrože, ptáky, plazy i bezobratlé živočichy.

Akvária čerpají mořskou vodu z místní pláže La Malva-Rosa. Oceanárium obsahuje několik biotopů, arktické oceány, tropy, mangrovy a bažiny.

Historické stavby

Brána Torres de Serranos je součást bývalého městského opevnění. Impozantní brána pokrytá obložením z vápence láká turisty svými úchvatnými výhledy na město Valencie.

Torres de Serranos

Nejvýznamnějším náměstím je Plaza de la Virgen s krásnou fontánou, která osvěžuje okolí a měšťanskými domy.

Ve městě se nacházejí muzea, jako například Museo Nacional de Cerámica y Artes, museum keramiky ve starobylém paláci, kde jsou vystaveny zajímavé předměty, vázy, mísy, talíře nebo také míšeňský porcelán, či valencijskou tradiční keramiku.

La Almonia Archeological Museum je muzeum, které obsahuje rozsáhlé sbírky archeologických vykopávek. Poznáte zde historii Valencie a život obyvatel, kteří toto město postupně vybudovali.

Mezi významné památky spadá také gotická Llotja de la Seda burza z 15. století, kde se obchodovalo s hedvábím.

Nákupy si můžete užít v Centrálním tržišti, které je jedním z největších Evropských tržišť. Součástí tržnice je rybí trh, restaurace, bary a suvenýry. Budova je v secesním slohu.

Kostely a katedrály

Ve městě Valencie jsou krásné kostely a také katedrály. Valencia Cathedral, která je sestavena z několika architektonických slohů. Pokochat se můžete prvky baroka, renesance i gotiky, také francouzskými malbami z 15. století. Údajně je zde ukryt svatý grál.

Valencie katedrála

El Micalet je kostel s výraznou zvonicí, která je známá svými kostelními zvony, z nichž některé pocházejí až z roku 1305.

San Nicolás de Bari y San Pedro Mártir je krásný gotický kostel s barokní výzdobou pocházející ze 17. století. Klenba, na které jsou vyobrazeny barevné fresky s biblickými výjevy se říká Valencijská Sixtinská kaple.

Zajímavými stavbami Real Basílica De Nuestra Senora De Los Desamparados nebo také Real Parroquia de los Santon Juanes Valencia s výraznou věžičkou ve stylu valencijské gotiky a bránou s okrasnými prvky.

Španělsko a španělština ????????

100 nejpoužívanějších španělských slovíček a frází
Nejlepší online kurzy španělštiny
10 tipů, jak se naučit španělsky

Zajímavosti Valencie

Valencie zajímavosti

Z přírodních krás Valencie si můžete užít nádherné pláže s azurovou vodou a zlatě se třpytícím pískem. Některé pláže mají také promenádu a můžete se zde koupat, opalovat a provozovat vodní sporty.

Valencia Bioparc je zoologická zahrada, kde jsou zvířata, která mají společné výběhy, podle druhů, které mohou žít vedle sebe.

Bioparc se také věnuje pěstování různých druhů tropické a suptropické flóry a zachovává ohrožené rostliny. V parku jsou lvi, hyeny, sloni, žirafy, leopardi nebo také krokodýli.

Přírodní park Albufera je zajímavý tím, že typické španělské jídlo paella bylo vytvořeno právě zde.

Užít si můžete kvalitní gastronomii v restauraci umístěné u mola táhnoucího se do jezera obklopeného blízkým rákosem. Krásným zážitkem jsou nádherné západy slunce a pohledy do krajiny.

Při návštěvě Španělska byste určitě neměli vynechat také Barcelonu a Madrid

Obecné informace

Jaké je počasí ve Valencii?

Klima panuje ve Valenci středomořské s mírnými zimami a suchými léty, kdy je velké horko. Prší většinou na podzim. Průměrná teplota je 18,3 stupňů. Nejteplejší dny bývají v srpnu, kdy teplota dosahuje 32 stupňů.

Jak dlouho se letí do Valencie z Prahy?

Přímý letecký spoj to Valencie trvá přibližně 3 hodiny. Levné letenky můžete najít například na flymeto.com

Jaké jsou nejznámější památky?

Nejznámějšími památkami je Město umění a věd a brána Torres de Seranos, které jsou plné turistů. Valencie je krásné město, které stojí za zhlédnutí a čeká vás zde mnoho nezapomenutelných zážitků a také velmi dobrá gastronomie, kultura, zábava, různé aktivity a sportovní vyžití. 

Dušan Souček

Dušan Souček

Podnikatel, ???? cestovatel, věčný začátečník a samouk v Angličtině ????. Baví mě testovat a zkoušet různé možnosti formy studia. Svůj boj s Angličtinou sdílím na blogu www.myenglishhacks.cz

Stáhněte si zdarma e-book (krátké PDF) kde se dozvíte jednoduché triky na angličtinu (žádné revoluční metody 😂).

  • Například kde vzít čas na studia.
  • Díky jaké aplikaci dokážu každý den studovat (už pomalu půl roku)
  • A dalších, celkem 12 tipů
 

Na e-mail vám budeme posílat pouze informace ke studování jazyků a cestování. Spam nemáme rádi a neděláme jej. Samozřejmě se můžete kdykoli odhlásit a zastavit posílání e-mailů. Vaše osobní údaje (tedy e-mail) budu střežit jako oko v hlavě, přesně tak, jak zákon káže zde.

Doporučujeme:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zadejte e-mail, kam vám pošlu e-book.

Oblíbená audiokniha

Běžně: 399 Kč

Dnes: 199 Kč (ušetříte 200 Kč)

E-shop ProgresGuru slaví 10. narozeniny a všechny audioknihy teď pořídíte za 199 Kč. Více zde >>

Dárek zdarma 🎁

E-book: 10 + 2 hacků jak na ANGLIČTINU pro samouky