Sleva 20 % na jazykové kurzy od Easy Linga. Použijte slevový kód: SPEAKANDTRAVEL

Rychlý přehled

10 tipů, jak se naučit španělsky

Obsah článku

Španělština patří k nejrozšířenějším světovým jazykům.

Po celém světě ji používá více než 500 milionů lidí a španělsky se domluvíte na třech světových kontinentech.

Bude se vám hodit při cestování po Evropě, ale i při objevování krás Jižní ameriky.

Mimo to jde o krásnou řeč, která krásně zní a každoročně láká další zájemce o její studium.

Máme pro vás 10 tradičních i netradičních tipů, jak se naučit španělsky.

Pojďme na to.

Kurzy španělštiny

Online jazyky mají v nabídce 6 online kurzů španělštiny. Od základů až po kurz odborné španělštiny.

Aplikace na španělštinu

Ideální pokud chcete, nebo potřebujete studovat jenom pár minut denně. Kromě španělštiny najdete v české aplikaci EasyLingo dalších 5 světových jazyků.

Lektor španělštiny

Pokud hledáte individuální přístup, tak vyzkoušejte aplikaci italky, kde najdete profesionální i komunitní lektory.

Online kurzy španělštiny

✅ Nejlepší online kurzy španělštiny

Jazykové školy kromě klasické výuky nabízí také on-line kurzy jazyků. Španělština jako světový jazyk samozřejmě není žádnou výjimkou.

Výhoda online kurzů je zjevná. Ušetříte peníze, protože ceny online kurzů bývají nižší než klasické docházení do jazykové školy. Ušetříte také čas, který by jinak padl na dojíždění.

Online kurzy španělštiny

Nic neriskujete…

Všechny kurzy si můžete zdarma vyzkoušet ????

Ukázková lekce zdarma

Online kurzy vám obzvlášť sednou, pokud nemáte dostatek času a hledáte flexibilní způsob, jak do sebe španělštinu dostat. Kurz nebývá vázaný na určité datum či hodinu.

Můžete jej studovat v kteroukoliv hodinu a odkudkoliv, kde máte k dispozici internet. Zkrátka ideální možnost pro vytížené osoby nebo i rodiče na mateřské, jejichž časové možnosti jsou velmi omezené.

TIP: Vyzkoušejte zdarma online kurz španělštiny >>

Španělština a aplikace do mobilu

Španělsky se můžete dobře naučit i s pomocí mobilních aplikací. Jsou velmi interaktivní a mají jednu výhodu, která vám výrazně pomůže s učením po pár lekcích neskončit.

Velké procento studentů totiž po čase odpadá, čehož jsou si autoři aplikací dobře vědomi.

Aplikace vás proto odmění novými úrovněmi a odznaky za každou splněnou lekci, jejíž znalost si ověříte v testu. Ze studia se tak stává napínavá hra, která vás neustále žene dopředu.

Výhoda aplikací je podobná jako u online kurzů, jsou dokonce ještě flexibilnější po časové stránce: procvičovat můžete klidně v tramvaji nebo kdekoliv, kde máte trochu času.

Stačí vám jen pár minut denně a pořád děláte pokroky. Aplikace najdete klasicky v Google play či App Store a můžete si je stáhnout do vašeho mobilu případně tabletu.

  • Duolingo je jedna z nejoblíbenějších jazykových aplikací vůbec. Naučí vás španělsky pomocí čtení, poslechu i psaní a zároveň vás bude motivovat různými odměnami a úrovněmi.
  • Za zmínku určitě stojí aplikace Babbel, která patří k nejstahovanějším jazykovým aplikacím. Učíte se pomocí realistických scénářů a k dispozici je téměř 100 různých lektorů.
  • MemRise je skvělá aplikace, kde vás přirozeně jazyky učí rodilý mluvčí. Bohužel ale není v češtině.
  • Mezi naše oblíbené aplikace patří také Easy Lingo, kde získáte rovnou 50 online kurzů (6 světových jazyků). Tady je pár obrázků, jak aplikace vypadá uvnitř.

Nic neriskujete…

Aplikaci EasyLingo si můžete zdarma vyzkoušet ????

Ukázková lekce zdarma

Jak se naučit španělsky pomocí knížek

Pokud to s cizím jazykem myslíte vážně, tak se neobejdete bez knih. Nebojte se číst i když zatím moc nerozumíte a koukáte do slovníku víc, než do knížky. Zlepšení, kterého čtením cizojazyčné literatury dosáhnete, vás dozajista překvapí.

Do začátku je samozřejmě vhodné zvolit něco jednoduššího. Je dobré, když knížku už dostatečně znáte z dřívějška. To vám pomůže lépe rozumět.

Skvělé knížky ve španělštině najdete v online knihkupectví Book Took.

Knížky ve španělštině

Podcasty a mluvené slovo

Výuka i poznávání jazyka není jen o čtení. Jazyk musíte poznávat také sluchem. Zpočátku bývá složité rozumět rodilým mluvčím.

Po čase se ale každý chytne.

Pravidelným poslechem se přiblížíte živému jazyku a budete dříve umět prakticky komunikovat v reálných situacích. Zvyknete si navíc na správnou výslovnost a budete srozumitelněji mluvit i více rozumět.

Otevřete si účet například v aplikaci Spotify nebo použijte Google Podcasty. Najdete zde zdarma tisíce podcastů na různá témata.

Podcasty pro učení španělštiny

Nám se líbí například:

  • News in slow Spanish – španělské zpravodajství, ovšem velmi pomalu vyprávěné a srozumitelné pro začátečníky.
  • Españolistos – mluvené slovo na nejrůznější témata. Podcast vede učitel španělštiny z Kolumbie a zvaní hosté. Vhodné alespoň pro mírně pokročilé studenty.

Najděte si lektora španělštiny

Dobrý učitel je k nezaplacení. Platí to i po stránce finanční, neboť soukromá výuka jazyků není levná záležitost. Znalosti a know-how, které vám jazykový lektor může předat jsou ale opravdu cenné.

Od lektora získáte zpětnou vazbu a vlastně se poprvé dozvíte na jaké úrovni se vaše španělština nachází. To je cenná informace zejména pro mírně pokročilé a tzv. věčné začátečníky, což jsou lidé, kteří se španělsky učí již několik let ale pořád nedosahují dobré komunikativní úroveň.

TIP: Jak si najít lektora na jazyky (angličtinu)

Kvalitní lektor vás dokáže rozmluvit, zkoriguje vaše časté chyby a zejména vás popostrčí ve španělštině někam dál. Bez vašeho úsilí se to samozřejmě neobejde. Lektor vám ale pomůže přeskočit na další úroveň a prorazit domnělý strop, na nějž při samostudiu můžete narazit.

Najít lektory můžete například na webu jazykovky.cz nebo ve skupinách na sociálních sítích, které jsou věnovány španělštině. Nejlepší často bývá také osobní doporučení. Zkuste se zeptat vašich známých, třeba v minulosti služeb jazykových lektorů využívali.

Lektoři fungují i online

Italki je skvělá aplikace na online lekce španělštiny. Najdete tam spoustu lektorů z celého světa.

Jednoduše si vyberete lektora a zarezervujete termín.

Skvěle je, že každý lektor má video, které si můžete přehrát a zjistit jestli vám bude vyhovovat.

Většina prvních lekcí je za výhodnějších podmínek (jsou zlevněné).

lektoři španělštiny na Italki

Víte, že první lekce jsou levnější. ????

A všechny lektory si můžete dopředu poslechnout.

Získat zvýhodněné lekce

Možná vám přijde jako nezvyk povídat si s někým přes internet, v praxi to ale přináší řadu již zmíněných výhod. Nemusíte nikam cestovat, čas lekce si domluvíte individuálně a studujete ať jste doma nebo třeba na chatě.

Lektoři jsou díky tomu dostupní úplně každému. Zatímco dříve bylo hledání kvalitních lektorů mimo větší města složité a museli jste dojíždět, dnes tento problém neznáme.

Právě třeba na Italki můžete poznat spoustu rodilých mluvčích, což je velmi atraktivní způsob, jak zlepšit nejen jazyk, ale i vaše kulturní znalosti španělsky mluvících zemí.

Vycestujte za španělštinou do světa

Cestování a studium jazyků je v případě španělštiny velmi příjemná záležitost. Máte možnost dostat se na oblíbená místa pro letní dovolenou nebo naopak poznávat exotické země a ostrovy na druhém konci planety.

Nejlogičtější a nejsnazší cesta za studiem španělštiny v zahraničí vede samozřejmě do Španělska.

✅ Přečtěte si také: 10 důvodů proč navštívit Španělsko

✅ Podívejte se na 100 nejčastějších španělských frází

Valencie je centrem španělské kultury

Valencie je třetí největší město ve Španělském království a zároveň oblíbená destinace pro turistiku i poznávání zdejší kultury. Zároveň leží přímo u moře, což zájem o toto místo ještě zvyšuje.

Kultura, noční život i krásná dovolená lze ve Valencii se studiem španělštiny snadno skloubit. Můžete dokonce vyrazit přímo na jazykové kurzy, které zde pro cizince pořádají. 

Španělština v latinské Americe

Podstatnou část zájemců o španělský jazyk tvoří lidé dychtící po poznání exotických krajů v Jižní Americe. Dobrá zpráva je, že studium jazyka a daleké cesty můžete snadno spojit dohromady.

Stejně jako existují jazykové kurzy ve Španělsku, můžete vyrazit i za oceán.

Otevírá se před vámi široká paleta možností, z nichž si stačí vybrat co je vašemu srdci nejblíže. Může to být například studium španělštiny někde na pláži v Karibiku.

Dobrodružnější povahy možná dají přednost drsné a daleké Patagonii a milovníci poznání upřednostní Peru s jeho unikátními památkami. Limitem zde je pouze vaše peněženka, neboť cesty do těchto zemí nepatří k nejlevnějším.

Dobrá učebnice dělá dobré studenty

Studium jazyka bez učebnice je těžko představitelné. Vybrat si z nabídky na trhu je ovšem složité neboť většina titulů patří hlavně studentům různých typů škol a sami si s nimi moc neporadíte.

Pokud jste samouk, tak využijte raději specializovaná vydání, které vám základy španělštiny zprostředkují i bez učitele. Učebnic pro samouky naleznete poměrně velké množství a většinou obsahují i nahrávky, díky nimž si od začátku budete moci naposlouchat správnou výslovnost.

TIP: Většinu nejpoužívanějších učebnic španělštiny najdete v knihkupectví Book Took

Jakmile se seznámíte se základy, tak můžete využít i španělské konverzace. To jsou učebnice sestávající výhradně z frází pro všechny možné (i nemožné) životní situace.

Díky nim se naučíte základní komunikaci v praktickém životě a dokáží být velmi cenným pomocníkem i při cestách do španělsky mluvících zemí.

Další podobné články

???????? Jak se naučit anglicky
???????? Jak se naučit německy
???????? Jak se naučit francouzsky
???????? Jak se naučit italsky
???????? Jak se naučit rusky

Sledujte španělské filmy

Myslíte, že bez dokonalé znalosti jazyka nemá smysl koukat na cizojazyčné filmy? O hodně se tímto názorem připravujete! Nemálo snímků je dostatečně srozumitelných i pro mírně pokročilé. Jsou navíc zábavné a zlepšují vaše poslechové schopnosti či slovní zásobu. 

Stručně řečeno: pokud jste neviděli žádný film ve španělštině, musíte to rychle napravit! Máme pro vás několik tipů:

Arrugas

Arrugas je španělský animovaný film vhodný pro mírně pokročilé. Příběh se točí kolem dvou starých mužů v domě s pečovatelskou službou a jejich příhod. Řeč hlavních hrdinů je velmi pomalá a dobře srozumitelná.

Téma je možná poněkud neobvyklé ale jde o relativně jednoduchý příběh se slovní zásobou odpovídající právě každodenním tématům, kterým se věnují základní lekce španělštiny, jako jídlo, záliby a rodina.

 El laberinto del fauno 

Příběh se odehrává krátce po španělské občanské válce. Jde ovšem o smyšlenou dějovou linii s výraznými prvky fantasy. Hlavní hrdinkou je mladá dívka, která vypráví svůj příběh kombinující reálie života v totalitním španělském režimu s fantazijním světem.

Ačkoliv jde o těžší téma, není těžké filmu porozumět s alespoň základní znalostí jazyka. Film je úrovní i tématy vhodný také pro teenagery a studenty středních škol.

✅ 5+1 tipů jak na španělská slovíčka

Obklopte se španělštinou

Španělština je všude okolo vás. Jen letmou procházkou vaším obydlím jistě naleznete spoustu materiálů se španělským textem. Říkáte si, že to je nesmysl? Zkuste projít všechny manuály ke spotřebičům, popisky čistících nebo mycích a hygienických prostředků. Všude tam najdete, mimo jiné, španělskou verzi. 

Existuje ale ještě jeden radikální krok – přepnout si všechno do španělštiny. Stačí otevřít nastavení v mobilu, najít položku jazyk a okamžitě se ocitnete v cizojazyčném prostředí.

Kurzy španělštiny

Online jazyky mají v nabídce 6 online kurzů španělštiny. Od základů až po kurz odborné španělštiny.

Aplikace na španělštinu

Ideální pokud chcete, nebo potřebujete studovat jenom pár minut denně. Kromě španělštiny najdete v české aplikaci EasyLingo dalších 5 světových jazyků.

Lektor španělštiny

Pokud hledáte individuální přístup, tak vyzkoušejte aplikaci italky, kde najdete profesionální i komunitní lektory.

Učte se pomocí YouTube

Videa na YouTube jsou zcela zdarma. Kromě zábavy navíc nabízí i možnost vzdělání. Nadšenci všech oborů publikují výuková videa, která si mohou bezplatně prohlížet diváci z celého světa.

Výuka pomocí YouTube patří mezi nejlepší možnosti, jak do tajemství španělského jazyka proniknout. Kromě toho, že nic neplatíte, ji můžete opět využívat kdekoliv a kdykoliv se vám to hodí. Většina tvůrců jsou srdcaři, kteří dělají videa s nadšením, což se projevuje na velmi slušné kvalitě obsahu. Najdete zde lekce pro začátečníky (často i s titulkami), pokročilé, ale také specializovaná videa například o gramatice a různých jazykových oříšcích. Videa jsou zkrátka pro každého a můžete díky nim významně rozšířit vaše jazykové kompetence. Nezaplatíte přitom ani korunu.

Lirica – španělština s pomocí hudby

Přejít na YouTube kanál Lirica >>

Španělština a hudba, to k sobě jde dohromady víc než u jiných jazyků. Tento kanál nabízí nejen klasická výuková videa ale hlavně španělskou hudbu s titulkami a texty.

CultureAlley

CultureAlley je YouTube kanál zaměřený na výuku většího počtu jazyků. Španělská sekce nabízí množství výukových videí s dobrou strukturou a číslováním lekcí, což zjednodušuje studium pokud jste úplný začátečník. Výchozí jazyk kanálu je ovšem angličtina, což vyžaduje jistou znalost i této řeči.

The Spanish Dude

Mohlo by se zdát, že tato videa tvoří rodilý mluvčí. Není to úplně pravda. Tvůrce je ale nadšenec, který španělštinou žije a jeho kanál tomu odpovídá.

Ba co víc, mnohdy je snazší začít s jazykem právě pod vedením člověka, který se jazyk musel sám naučit. Rodilý mluvčí nemusí dobře porozumět problémům, které cizince trápí. Člověk, který si sám prošel všemi úrovněmi dokáže zaměřit vaši pozornost přesně tam, kam je potřeba.

Dušan Souček

Dušan Souček

Podnikatel, ???? cestovatel, věčný začátečník a samouk v Angličtině ????. Baví mě testovat a zkoušet různé možnosti formy studia. Svůj boj s Angličtinou sdílím na blogu www.myenglishhacks.cz

Stáhněte si zdarma e-book (krátké PDF) kde se dozvíte jednoduché triky na angličtinu (žádné revoluční metody 😂).

  • Například kde vzít čas na studia.
  • Díky jaké aplikaci dokážu každý den studovat (už pomalu půl roku)
  • A dalších, celkem 12 tipů
 

Na e-mail vám budeme posílat pouze informace ke studování jazyků a cestování. Spam nemáme rádi a neděláme jej. Samozřejmě se můžete kdykoli odhlásit a zastavit posílání e-mailů. Vaše osobní údaje (tedy e-mail) budu střežit jako oko v hlavě, přesně tak, jak zákon káže zde.

Doporučujeme:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zadejte e-mail, kam vám pošlu e-book.

Oblíbená audiokniha

Běžně: 399 Kč

Dnes: 199 Kč (ušetříte 200 Kč)

E-shop ProgresGuru slaví 10. narozeniny a všechny audioknihy teď pořídíte za 199 Kč. Více zde >>

Dárek zdarma 🎁

E-book: 10 + 2 hacků jak na ANGLIČTINU pro samouky