Sleva 20 % na jazykové kurzy od Easy Linga. Použijte slevový kód: SPEAKANDTRAVEL

Rychlý přehled

5+1 tipů jak na italská slovíčka

Obsah článku

Chcete se učit italská slovíčka rychle, efektivně a s dlouhodobým efektem?

Štve vás, jak se vám slovíčka motají a že je nejste schopní použít v konverzaci?

Slovíčka jsou důležitou součástí studia cizího jazyka (italštiny), bez které to prostě nejde. To ale jejich učení nedělá nijak snadnější – různá synonyma a odlišnosti mezi psanou a mluvenou verzí jsou noční můrou každého studenta. Není ale nutné házet flintu do žita.

Vyzkoušejte našich 5+1 tipů jak na italská slovíčka, která vám pomůžou učit se efektivněji.

Nevěříte? Tak se pojďte inspirovat!

✅ Doporučujeme vyzkoušet skvělý online kurz 1.000 italských slovíček. ????????

ukázková lekce zdarma

1. Udělejte si studium interaktivní

Opakované čtení seznamu slovíček vám je sice pomůže dostat do hlavy, ale jde o metodu značně neefektivní a pomalou. Mnohem lepší je mozku nabídnout zábavnou studijní chvíli, kdy se nebude nudit, bude u toho nasávat nová italská slovíčka a zároveň si je díky okolnostem lépe uloží.

Jak na to? Možností je více:

 • Udělejte si kartičky, fyzické nebo virtuální, kde na jedné straně budete mít slovíčko a na druhé straně překlad nebo obrázek. Slovíčka pomocí nich opakujte a zároveň je vyslovujte nahlas.
 • Zapojte více smyslů – místo tichého čtení si slovíčka opakujte nahlas nebo si je pište, vybavujte si je v hlavě pomocí obrázků, přizpůsobte jim činnosti. Tak například se můžete názvy příchutí nebo barev učit při jezení zmrzliny. Upevníte tím paměťovou stopu a ještě budete mít při učení dobrou náladu.
 • Vytvořte si slovíčkový kvíz na opakování.
 • Přiřazujte si ke slovíčkům i fráze, které si buď vymyslíte sami nebo najdete na internetu.

2. Učte se ve dvou

Proč si nenajít učícího kamaráda? Kromě pozitivní motivace do učení (funguje to stejně jako se cvičením!) a zábavy vám to přinese i rychlejší učení a dlouhodobější zapamatování.

Toho dosáhnete, pokud se budete střídat ve vysvětlování a zkoušení. Společně můžete i vymýšlet fráze, kde italská slovíčka použijete anebo dialogy které si rovnou odříkáte. A hlavně – nebojte se vzájemně opravovat!

Další články o italštině ????????

Jak se naučit italsky
100 nejčastějších italský slovíček
Nejlepší online kurzy italštiny

3. Objevujte krásu italských filmů

Filmy v originálním znění jsou úžasným klíčem ke jakémukoliv jazyku. Nejenže se pomocí nich seznámíte se slovíčky a frázemi, které se opravdu používají v každodenním životě, ale zároveň se setkáte s kulturou a historií zemí, kde se tímto jazykem mluví. A to vás posune nad úroveň běžného nadšence.

Navíc jde o hodně zábavnou formu učení, kdy to leze do hlavy tak nějak lépe.

Důležité je jít na to chytře: přeci jenom jde o studijní chvíle! Ideální je na film koukat v italštině, případně doplnit italskými titulky. Po českých sahejte jen v jazykových začátcích, abyste filmu porozuměli. Vypisujte si zajímavá italská slovíčka, bedlivě poslouchejte výslovnost.

A po kterých filmech sáhnout? Začít můžete italskými kinematografickými skvosty jako je například La Dolce Vita, Il Buono, il Brutto, il Cattivo nebo La Vita è Bella, a pak pokračovat novějšími díly. Mezi ty patří například La Grande Bellezza.

4. Posuňte učení na vyšší úroveň

Seznamy a kartičky jsou známou věcí, kterou používá kde kdo. Co dalšího můžete do učení zařadit a pozvednout ho tak na vyšší úroveň?

Velmi užitečné je shlukování slovíček do provázaných skupin pomocí tzv. myšlenkových map, vymýšlení dialogů a frází. Chcete to posunout ještě výše? Pak si ke slovíčku nevypisujte český překlad, ale místo toho jeho význam popište v italštině.

Např.: il pranzo = il pasto principale della giornata.

Určitě vás už napadlovyzkoušet nějakou mobilní aplikaci na učení jazyků. Rozhodně by vám neměla uniknout česká aplikace EasyLingo, která také obsahuje italštinu.

5. Zaměřte se na nejpoužívanější italská slovíčka

Než se pustíte do konverzací, poslechu a cestování po krásné Itálii, je lepší si vybudovat pevný základ nejfrekventovanějších italských slovíček, která můžete běžně potkat. Jak na to? Nejlépe pomocí vytvořených seznamů, kterých je na internetu plno.

Využít můžete různé webové stránky, knihy, aplikace jako je Memrise nebo třeba YouTube videa, které vám obojí nabídne i výslovnost. Záleží, co vám vyhovuje.

Nechcete trávit čas vyhledáváním slovíček a raději byste je našli všechny pohodlně na jednom místě? Zkuste kurz 1000 italských slovíček.

Bonusový tip: 1000 italských slovíček

1000 nejčastějších italských slovíček hezky na jednom místě a interaktivně, to je kurz od hradecké jazykovky OnlineJazyky. Během několika měsíců vám pomůže si vybudovat stabilní slovní zásobu v italštině, kterou budete schopní používat v běžných situacích.

To všechno pomocí zábavných cvičení, interaktivních kartiček a kompletně v češtině.

italská slovíčka cvičení
Jedno z cvičení v kurzu.

Doporučujeme online kurz:

1.000 italských slovíček ????????

Ukázková lekce zdarma

Kdo za kurzem stojí?

Jak už bylo řečeno v minulém odstavci, kurz vytvořila jazykovka OnlineJazyky, která se na online kurzy soustředí už od roku 2013.

Jejich známkou jsou kvalitně připravené kurzy od českých lektorů pro české studenty, takže se nemusíte bát špatných překladů a rozhraní v neznámém jazyce. Samozřejmostí je i česká podpora.

OnlineJazyky aktuálně nabízejí kurzy v 6 světových jazycích – angličtině, španělštině, němčině, francouzštině, italštině a ruštině. S jejich pomocí můžete projít z úrovně A1 na úroveň B2 a vyšší – anebo si zlepšit slovní zásobu, jako v případě tohohle kurzu!

Co je obsahem kurzu?

Kurz je sestaven ze 4 tematických celků, které jsou ještě dále rozděleny do celkem 16 podkapitol.

italská slovíčka
Seznam slovíček v kurzu.

Člověk

 • Moje rodina
 • Mé záliby 
 • Vlastnosti a emoce
 • Profese a povolání

U nás doma

 • Náš dům
 • Kuchyně
 • Dílna
 • Zahrada

Svět kolem nás

 • Ve víru velkoměsta
 • Příroda a venkov
 • Dovolená u moře
 • Říše zvířat 

Moje tělo 

 • Moje tělo 
 • Šaty dělají člověka
 • Jste to, co jíte
 • Ve zdravém těle, zdravý duch

Pro koho je kurz určen?

Kurz se především zaměřuje na úplné začátečníky a mírně pokročilé začátečníky, protože poskytuje opravdu ty nejčastější italská slovíčka. To ale neznamená, že si tam svoje nenajdou i pokročilí.

Každé téma je rozebráno opravdu poctivě, a tak například v kapitole o oblečení se dozvíte nejenom klasická slovíčka jako je tričko a kalhoty, ale také názvy různých pokrývek hlavy nebo spodního prádla.

Výhodou je, že můžete v kapitolách volně přeskakovat a vybírat si tak témata přesně pro vás.

Jak probíhá výuka?

italská slovíčka cvičení
Cvičení v kurzu 1000 italských slovíček.

Kurz je postaven velmi jednoduše, ale účinně. Na začátku každého tématu se seznámíte se slovíčky, ke kterým si můžete poslechnout i audio verzi – tu si můžete i stáhnout v offline mp3 verzi a poslouchat ji třeba při cestě autobusem.

Po slovíčkách následují různá cvičení, v kterých je procvičíte. Cvičení je hned několik typů, takže se nemusíte bát, že se začnete nudit a kurz vás přestane bavit. Setkáte se např. s křížovkami, doplňovačkami, přiřazování k obrázkům nebo vpisováním.

Na konci každé podkapitoly vás pak čeká shrnující test, který prověří vaše znalosti. K přípravě na něj můžete využít každý den nabízené opakování látky anebo procvičování slovíček pomocí virtuálních kartiček.

italská slovíčka cvičení
Procvičení pomocí kartiček.

Doporučujeme online kurz:

1.000 italských slovíček ????????

Ukázková lekce zdarma

Celý kurz stojí na metodě 70/30, která doporučuje se denně naučit 30 % nových slovíček a 70 % již naučených slovíček zopakovat. Díky ní si je udržíte v čerstvé i dlouhodobé paměti a naučíte se slovíčka rychle vyvolat – a použít je tak pohotově v konverzaci. Třeba při objednávání jídla.

Na závěr na řadu přichází jedna z těch důležitých otázek – kolik to vlastně všechno stojí?

Kolik kurz stojí?

Celý kurz pořídíte za 890 Kč. A za tuto cenu získáváte:

 • 450+ multimediálních výukových stránek
 • 50+ stránek s výkladem
 • 250+ interaktivních cvičení
 • 1000+ nových slovíček a frází
 • 15 druhů interaktivních a zábavných cvičení vhodných pro začátečníky
 • okamžitý překlad vybrané věty či slova
 • neomezený trénink výslovnosti
 • neomezený trénink slovíček, frází, gramatiky a cvičení
 • autentické audio poslechy
 • video výklady

Navíc máte na celý kurz záruku vrácení peněz 14 dní a doživotní přístupy ke kurzu.

Zdroj: web onlinejazyky.cz

A ta nejlepší zpráva? Zdá se vám to za italská slovíčka dost a nejste si jistí, jestli je to pro vás to pravé ořechové? Pak určitě sáhněte po možnosti vyzkoušení první lekce zdarma. Sami si tak ověříte, jestli vám má kurz co nabídnout.

Vyzkoušejte nezávazně první lekci zdarma

Jana Langová

Jana Langová

Miluju cestování na všechny způsoby, mým oblíbeným adrenalinovým sportem je přednášení před publikem a životní lásku jsem našla v knižní sérii o Zeměploše. Ve zbytku volného času se věnuji medicíně a studiu jazyků.

Stáhněte si zdarma e-book (krátké PDF) kde se dozvíte jednoduché triky na angličtinu (žádné revoluční metody 😂).

 • Například kde vzít čas na studia.
 • Díky jaké aplikaci dokážu každý den studovat (už pomalu půl roku)
 • A dalších, celkem 12 tipů
 

Na e-mail vám budeme posílat pouze informace ke studování jazyků a cestování. Spam nemáme rádi a neděláme jej. Samozřejmě se můžete kdykoli odhlásit a zastavit posílání e-mailů. Vaše osobní údaje (tedy e-mail) budu střežit jako oko v hlavě, přesně tak, jak zákon káže zde.

Doporučujeme:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zadejte e-mail, kam vám pošlu e-book.

Oblíbená audiokniha

Běžně: 399 Kč

Dnes: 199 Kč (ušetříte 200 Kč)

E-shop ProgresGuru slaví 10. narozeniny a všechny audioknihy teď pořídíte za 199 Kč. Více zde >>

Dárek zdarma 🎁

E-book: 10 + 2 hacků jak na ANGLIČTINU pro samouky