Sleva 20 % na jazykové kurzy od Easy Linga. Použijte slevový kód: SPEAKANDTRAVEL

Rychlý přehled

10 tipů, jak se naučit italsky

Obsah článku

Italština patří na první příčky žebříčku nejkrásnějších a temperamentních jazyků světa zároveň.

A i když se italštinou domluvíte zřejmě jen v Itálii, i tak patří mezi nejvíce vyhledávané jazyky ke studiu.

Nebudeme lhát, naučit se italský jazyk není nic jednoduchého, ale s pevnou vůlí, odhodláním a sebekázní vám učení půjde jedna báseň.

Poradíme vám hned několik tipů, které vám s výukou jazyka pomohou.

Pojďme na to!

Kurzy italštiny

Online jazyky mají v nabídce 3 online kurzy italštiny. Od základů až po slovíčkový kurz italštiny.

Aplikace na italštinu

Ideální pokud chcete, nebo potřebujete studovat jenom pár minut denně. Kromě italštiny najdete v české aplikaci EasyLingo dalších 5 světových jazyků.

Lektor italštiny

Pokud hledáte individuální přístup, tak vyzkoušejte aplikaci italky, kde najdete profesionální i komunitní lektory.

Italské online kurzy

TIP: Nejlepší online kurzy italštiny

Online kurzy italštiny se nabízí jako jedna z prvních možností studia. Jsou to zpravidla kurzy pořádané jazykovými školami zejména pro ty, kteří se nemohou účastnit kurzu osobně.

Této možnosti rády využívají například maminky na rodičovské dovolené nebo ti, kteří se celý den nezastaví a domů přichází až v pozdních hodinách.

Online kurzy italštiny

Nic neriskujete…

Všechny kurzy si můžete zdarma vyzkoušet ????

Ukázková lekce zdarma

Online kurzy italštiny jsou velmi populární i díky tomu, že jsou mnohem levnější než kurzy klasické.

Dalším obrovským benefitem je i to, že nemusíte nikam spěchat, přesouvat schůzky, domlouvat hlídání – stačí se domluvit na datu a hodině, které vyhovuje vám.

Aplikace na italštinu pro samouky

Nevíte jak se naučit italsky když nemáte dostatek času nebo peněz?

Určitě si ale najdete každý den pár minut a máte po ruce mobilní telefon. Stáhněte si aplikaci, která vám s učením italštiny pomůže.

Nemusíte se obávat, není to ztráta času a rozhodně se nudit nebudete. Aplikace fungují na principu zábavné formy a někdy i soutěživosti, která vás žene kupředu.

Za každou splněnou lekci, úroveň vás aplikace odmění a vytvoří pro vás cíl nový, který bude vaším denním hnacím motorem.

Můžete se připojit kdykoliv, kdekoliv a v kteroukoliv hodinu, záleží pouze na vás a vašich časových možnostech.

  • Duolingo se během chvilky stala nejvyhledávanější interaktivní aplikací ke studiu jazyků vůbec. Díky ní si procvičíte jak psaní a čtení, tak také výslovnost a gramatiku.
    Abyste se dostali do dalších kol, musíte perfektně zvládnout kola předešlá – opakujete do té doby, než aplikace vyhodnotí, že jste připraveni postoupit.
  • Také aplikace Busuu patří mezi oblíbené. Můžete si stáhnout verzi zdarma, ale přijdete o ověřovací testy, díky nimž se Busuu stala oblíbenou.
  • MemRise patří mezi špičku výukových aplikací, a to z toho důvodu, že je založena na učení rodilými mluvčími.
  • Máte problém si zapamatovat slovíčka? Pro tyto případy je skvělou aplikací Naučte se 6000 slov. I tady funguje princip učiva od rodilých mluvčích zábavnou formou.
  • EasyLingo je skvělá česká aplikace světového formátu. Kromě italštiny v ní získáte přístup i ke kurzům dalších světových jazyků. Aplikace kombinuje několik desítek různých cvičení, které vám sestavuje na míru podle toho jak v látce postupujete.

Nic neriskujete…

Aplikaci EasyLingo si můžete zdarma vyzkoušet ????

Ukázková lekce zdarma

Knihy v italštině

Stejně jako mluvení, tak i čtení a psaní jsou základními faktory výuky jakéhokoliv jazyka na světě.

Ne vždy je jednoduché najít ten správný materiál ke čtení, který je zajímavý, ale zase není tak složitý.

Nemusíte se hned trápit nad svazkem Harryho Pottera. Začněte od toho nejjednoduššího – knihy pro děti, časopisy nebo noviny jsou ideální.

Dalším podobným tipem mohou být i různé návody či recepty psané italsky.

Skvělé italské knížky najdete na stránce online knihkupectví Book Took.

Knihy v italštině

Podcasty jsou dalším klíčem k úspěchu

Do italštiny se musíte nejen začíst, ale i zaposlouchat, například poslechem různých podcastů. Proč je to tak důležité? Je bezva, že učení slovíček nebo gramatiky vám jde od ruky, ale bez poslechu v reálném rozhovoru s rodilým mluvčím nebudete téměř vůbec  rozumět. Nehledě na to, že si naposloucháte i vy správnou výslovnost jednotlivých slov.

Podcasty na italštinu

I v tomto případě doporučujeme začít něčím lehčím a postupně úroveň obtížnosti zvyšovat.

Vyzkoušet můžete například tyto:

Podcastitaliano – Zde najdete nejrůznější rozhovory, diskuze na různá témata, vyprávění nebo dokonce předčítání knih od známých spisovatelů.

Italiano Automatico Podcast – Ani tady se nudit nebudete a jistě si vyberete to své mezi velkým množstvím různorodých podcastů.

Lektor italštiny vás posune dopředu

Hodně lidí se ptá jak se naučit italsky rychle a efektivně?

Jestliže to se studiem italštiny myslíte vážně, tak dobrý soukromý lektor v podobě rodilého mluvčího je ta správná volba.

Tedy pokud o nějakém ve vašem okolí víte.

Kdo jiný zhodnotí vaše úsilí, navede tím správným směrem nebo pomůže s obtížnou gramatikou? Ačkoliv je tato možnost někdy finančně náročná, patří mezi nejefektivnější způsoby, jak se naučit italsky.

Najít dobrého lektora italštiny ale není snadné. Naštěstí i lektoři fungují online.

✅ Například na italki si lektora najdete přesně podle svých požadavků, protože každý lektor má své úvodní video.

S online lektory na italki můžete i výrazně ušetřit, protože prvotní lekce bývají zpravidla o něco levnější.

✅ Přečtěte si naši recenzi italki

Lektor italštiny

Víte, že první lekce jsou levnější. ????

A všechny lektory si můžete dopředu poslechnout.

Získat zvýhodněné lekce

Filmy a seriály v italštině

Milujete sledování filmů?

Bingo!

Právě sledování filmů v původním italském jazyce je skvělým způsobem, jak pochytit nová slovíčka a výrazy, aniž byste se je museli pracně učit.

Samozřejmě, samotná vám do hlavy nenaskáčou, proto mějte po ruce zápisník a pero, abyste si je mohli kdykoliv zopakovat.

A jaké italské filmy byste rozhodně měli vidět?

Parlami d’amore

Tento romantický příběh pojednává o životě dvacetiletého Sashi, jenž je zoufale zamilovaný do Benedetty, která, jak se zdá, neví, že vůbec existuje.

Při srážce s jiným autem se Sasha setká s francouzskou čtyřicátnicí Nicole, která žije v Římě se svým manželem. Sasha a Nicole se spřátelí, Nicole mu dokonce prozradí několik tipů, jak krásnou Benedettu získat.

Jenže z nevinného přátelství se postupně vytvoří něco silnějšího.

Pro začátečníky je rozhodně dobré si během filmu zapnout titulky, pokročilí mu bez obav porozumí.

Prázdniny v Římě

Kdo ještě neviděl tuto klasiku s krásnou Audrey Hepburn a charismatickým Gregorym Peckem, měl by si film hned pustit.

Celý příběh se odehrává v Římě, což vás do děje a samotného města vtáhne natolik, že si budete připadat, že v Itálii zrovna jste.

Manuale d’amore

Tento italský trhák sleduje životy čtyř různých párů a různých fází lásky. Právě díky tomuto filmu pochopíte, čemu se říká v Itálii láska.

Učebnice italštiny

Bez správné a kvalitní učebnice to nepůjde, gramatiku se prostě musíte naučit.

Záleží pouze na vás, kolik času hodláte italštině věnovat, od toho se odvíjí i výběr učebnice.

Stačí vám základy?

Proto volte jednodušší vydání učebnic pro samouky, pokud se ale italštině chcete věnovat více, volte knihu, která obsahuje podrobnější gramatiku, s testy a klíčem, který většinou najdete na posledních stranách učebnice.

Nejoblíbenější a nejvyhledávanější italské učebnice naleznete v online knihkupectví Book Took.

učebnice italštiny

Italština na YouTube

Až si sednete k počítači a budete si chtít pustit nějaké video na YouTube, zaměřte se na italské youtubery či kanály, protože takové YouTube k výuce italského jazyka není vůbec od věci.

Hlavní jeho výhodou je, že je zdarma a video si můžete pouštět pořád dokola. Sledujte rozhovory se svými oblíbenými italskými herci, přečtěte si komentáře, zaznamenávejte si hovorové výrazy, které neznáte.

I Love Italy

Zuzka Itálií žije, miluje jak italský jazyk, tak kulturu, památky a dokonce jejich recepty. Na YouTube si vytvořila kanál, kde najdete její různorodé lekce italštiny od abecedy, přes výslovnost až po praktické věty, které se hodí při návštěvě Itálie.

Tato videa jsou vhodná zejména pro začátečníky, protože Zuzka v nich podrobně vysvětluje vše, co potřebujete vědět.

ItalianoConLea

Ani Lea není rodilou mluvčí, ale rozhodla se, že využije svých 12 let aktivní výuky italského jazyka tím, že výuku přenese na svůj Youtube kanál. I ona italštinu vysvětluje tak, abyste jí porozuměli.

Itálii musíte zažít na vlastní kůži

Možná jste to už slyšeli milionkrát, ale abyste italštinu pochopili, budete muset poznat její kulturu, která je důležitou součástí studia jakéhokoliv jazyka, včetně italštiny. Pohled do historických a kulturních kontextů slov vám totiž pomůže pochopit nuance jazyka.

Porozumění kultuře také usnadňuje komunikaci. Čím, že vás naučí hodnoty, které vám usnadní rozhovory s rodilými mluvčími, seznámí vás se sociálními standardy, přesvědčeními a nechtěnými urážkami.

Kromě toho je Itálie jednou z nejkrásnějších zemí světa, která se pyšní výborným jídlem, lahodným vínem, živou hudbou a jejími temperamentními obyvateli. Tato kombinace vás dostane natolik, že si budete připadat, jako byste se v Itálii narodili.

Řím, Milano, Benátky, Sicílie a mnoho dalších krásných míst ukrývá historické slavné poklady, které prostě musíte vidět. Nebojte se, prostě se tam vydejte!

itálie Benátky

Kurzy italštiny

Online jazyky mají v nabídce 3 online kurzy italštiny. Od základů až po slovíčkový kurz italštiny.

Aplikace na italštinu

Ideální pokud chcete, nebo potřebujete studovat jenom pár minut denně. Kromě italštiny najdete v české aplikaci EasyLingo dalších 5 světových jazyků.

Lektor italštiny

Pokud hledáte individuální přístup, tak vyzkoušejte aplikaci italky, kde najdete profesionální i komunitní lektory.

Italština všude kolem vás

Abyste svou píli využili na sto procent, italštinou se obklopte.

Ano, přesně tak, jak to slyšíte.

Začněte maličkostmi, začněte si pojmenovávat vaše běžné denní činnosti, poté k nim přidejte názvy všeho, co k činnostem potřebujete. To samé udělejte, když vyjdete na procházku nebo do obchodu.

Další podobné články

???????? Jak se naučit anglicky
???????? Jak se naučit španělsky
???????? Jak se naučit německy
???????? Jak se naučit francouzsky
???????? Jak se naučit rusky

Rádi vaříte?

Co takhle uvařit nějaké italské jídlo, ovšem s pomocí originálního italsky psaného receptu?

Do svého hudebního seznamu zařaďte italské písničky, které vás nejenom roztančí, ale také rozmluví.

Jestliže si vás italský jazyk získal a vy váháte, zda se ho naučit, neváhejte a skočte do toho!

Už jen pro ten dobrý pocit, že si budete umět sami objednat v italské restauraci pokrm, zeptáte se na cestu nebo prodavačce na trhu pochválíte šaty.

Redakce My English Hacks

Redakce My English Hacks

Nadšení studenti angličtiny a dalších jazyků, cestovatelé, věční začátečníci, učitelé, lektoři. Píšeme pro vás články s tipy jak co nejlépe a nejefektivněji studovat jazyky. ????

Stáhněte si zdarma e-book (krátké PDF) kde se dozvíte jednoduché triky na angličtinu (žádné revoluční metody 😂).

  • Například kde vzít čas na studia.
  • Díky jaké aplikaci dokážu každý den studovat (už pomalu půl roku)
  • A dalších, celkem 12 tipů
 

Na e-mail vám budeme posílat pouze informace ke studování jazyků a cestování. Spam nemáme rádi a neděláme jej. Samozřejmě se můžete kdykoli odhlásit a zastavit posílání e-mailů. Vaše osobní údaje (tedy e-mail) budu střežit jako oko v hlavě, přesně tak, jak zákon káže zde.

Doporučujeme:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zadejte e-mail, kam vám pošlu e-book.

Oblíbená audiokniha

Běžně: 399 Kč

Dnes: 199 Kč (ušetříte 200 Kč)

E-shop ProgresGuru slaví 10. narozeniny a všechny audioknihy teď pořídíte za 199 Kč. Více zde >>

Dárek zdarma 🎁

E-book: 10 + 2 hacků jak na ANGLIČTINU pro samouky