Sleva 20 % na jazykové kurzy od Easy Linga. Použijte slevový kód: SPEAKANDTRAVEL

Rychlý přehled

10 efektivních tipů, jak se naučit anglicky

Obsah článku

Umět cizí jazyk je dnes samozřejmost a angličtina je jejich královnou.

Jde o třetí nejrozšířenější jazyk na světě, kterým mluví přes 500 milionů lidí a zároveň je univerzálním jazykem světa, s kterým se domluvíte nejsnáze.

A navíc se její znalost v dnešní době považuje za samozřejmost. Využijete ji v práci, na cestách i v běžném životě.

Jste odhodlaní se konečně naučit pořádně anglicky?

Aby vám to šlo “jako po másle”, připravili jsme pro vás seznam 10 tipů, jak se naučit anglicky.

Ihned tak zjistíte, že angličtina není věda a že si ji hravě osvojíte i vy.

Tak kterým bodem začnete?

Kurzy angličtiny

Online jazyky mají v nabídce 43 online kurzů angličtiny. Od základů až po kurzy odborné angličtiny.

Aplikace na angličtinu

Ideální pokud chcete, nebo potřebujete studovat jenom pár minut denně. Kromě angličtiny najdete v české aplikaci EasyLingo dalších 5 světových jazyků.

Lektor angličtiny

Pokud hledáte individuální přístup, tak vyzkoušejte aplikaci italky, kde najdete profesionální i komunitní lektory.

Online kurz angličtiny

TIP: Nejlepší online kurzy angličtiny

Angličtinu se lze hravě naučit z pohodlí domova pomocí online kurzů. Je to rychlé, efektivní, dostupné a časově flexibilní, přesně jak potřebujete.

Většinou se jedná o komplexní program, který zahrnuje nejen učení výslovnosti, ale také osvojení si dostatečně velké slovní zásoby a gramatické lekce. Jinými slovy se anglicky naučíte opravdu od základů.

Vybírat můžete mezi celou řadu kurzů pro všechny úrovně a najít si tak ten svůj, co vám sedne. Bonusem je i nižší cena než za klasický kurz s docházkou.

Nic neriskujete…

Všechny kurzy si můžete zdarma vyzkoušet ????

Ukázková lekce zdarma

Mobilní aplikace pro angličtinu

Interaktivní mobilní aplikace jsou oblíbeným způsobem učení cizího jazyka a poslední roky zažívají boom. Jejich výhodou je okamžitá dostupnost kdekoliv a kdykoliv a motivační systém.

Aby studenti učení nevzdávali, jsou postavené ve stylu počítačových her: s každou další splněnou lekcí sbíráte body a odznáčky a můžete se poměřovat s ostatními studenty – třeba s vašimi přáteli.

Zatímco některé jsou placené, jiné jsou zcela zdarma. Najít je můžete v Google Play a App Store, odkud si je jednoduše stáhnete do mobilu či tabletu.

Některé z nich mají i webovou verzi pro počítače.

 • Duolingo je jedna z nejpopulárnějších aplikací na jazyky vůbec, která je pro angličtinu dostupná kompletně v češtině a zdarma. V appce plníte různé druhy cvičení, učíte se slovíčka a správnou výslovnost. Ideální pro začátečníky
 • Memrise je šikovná aplikace, která je založená na metodě rozloženého opakování pomocí kartiček (tzv. flashcards) namluvených rodilými mluvčími. Slovíčka tak už jen tak nezapomenete. Její hlavní chybou je to, že ale bohužel není v češtině.
 • V redakci jsme si oblíbili také aplikaci EasyLingo, která je připravená od českých lektorů pro české mluvčí a provede vás všemi úrovněmi angličtiny, od začátečníků k C2. Tady je pár obrázků, jak aplikace vypadá uvnitř.
Aplikace EasyLingo.

Nic neriskujete…

Aplikaci EasyLingo si můžete zdarma vyzkoušet ????

Ukázková lekce zdarma

Aplikací na angličtinu je mnohem víc.

 • Phrasalstein využijí pokročilí, kteří si chtějí osvojit především ustálená slovní spojení. Aplikace k tomu pomůže pomocí animovaných příběhů vysvětlující frázi, díky kterým si je snadno zapamatujete.
 • V aplikaci Ewa English se budete angličtinu učit pomocí vystřižených frází z filmů a seriálů nebo knih, jde tedy o spojení příjemného s užitečným.

Chtěli byste zjistit, co ještě dalšího trh s aplikacemi pro angličtinu nabízí? Připravili jsme pro vás článek s výběrem těch nejlepších aplikací zdarma.

Sledujte filmy v angličtině

Jak se naučit anglicky? Třeba pomocí filmů.

Sledování filmů v původním znění je totiž vynikající pomůcka k lepší angličtině. Nejenže je to zábava, ale zároveň se vystavíte mnoha druhům angličtiny a prohloubíte tak svoje porozumění. A navíc doplníte slovní zásobu!

Zpočátku bude lepší, když si k filmu zároveň přidáte titulky, abyste se neztratili. Nejdříve české, potom anglické. Ale časem to zvládnete i bez nich.

V mnoha případech se dokonce osvědčilo sledovat filmy rovnou bez titulků. Mozek totiž mnohdy nezvládá sbírat slovíčka zároveň z textu a mluveného slova. Pokud neevidujete žádné změny po zhlédnutí několika snímků, zkuste to takto.  

Vůbec není na škodu pustit si film, který už znáte. Nejen, že se brzy přichytíte, jak zkoušíte následující repliky přeložit do angličtiny, ale také se vám jednotlivé pojmy, fráze či slovní spojení snáze zapamatují.

Pokud jste milovníkem Harryho Pottera, kterého jste schopní v češtině přetlumočit takzvaně “z fleku”, proč si ho nepustit v původním znění a třeba i s anglickými titulky, když si je zdatně zvládnete přeložit? 

Tip: Více o učení se angličtiny s pomocí filmů se dozvíte v článku “5 jednoduchých tipů na angličtinu pro samouky”.

Učení angličtiny pomocí knížek

I když nepatříte k nejzdatnějším čtenářům, čtení v angličtině přesto stojí za vyzkoušení. Pro jakoukoliv úroveň. Zlepšení, kterého pomocí knížek v angličtině dosáhnete, je totiž velké.

Zpočátku budete nejspíše koukat víc do slovníku než do samotné knížky a přelouskáte za den jen málo stránek. Ale pokud vydržíte, odměna vás nemine. Vypisuje si slovíčka, hledejte významy ustálených slovních spojení.

A časem zjistíte, že už ani slovník nepotřebujete a věty vám rovnou plynou do mozku v angličtině a vy jim rozumíte. Bez námahy.

Začněte snadnou literaturou, třeba oblíbeným pohádkovým příběhem. Nebo náročnější četbou, kterou už ale dobře znáte. Je to stejné jako u filmů.

Skvělý výběr knížek v angličtině najdete v online knihkupectví Book Took.

anglické knihy beletrie

Jak se naučit anglicky s podcasty 

Podcasty jsou oblíbenou formou zábavy, kterou můžete využít i při učení jazyků. Prověříte tak svoje poslechové schopnosti, neberete zkušenost s jinými přízvuky a v neposlední řadě si rozšíříte slovní zásobu o aktuální jazykové obraty.

Vhodné do tramvaje, na cesty nebo třeba k běhu.

 • Learn English – populární podcast od British Council, který je určen ryze pro začátečníky. Formou diskuzí a rozhovorů se naučíte anglická slovíčka přesně, jak se používají v praxi.
 • 6 minutes… – jde o sérii od britské BBC, která má tři druhy podcastů. Vybrat si můžete mezi šesti minutami gramatiky, slovíček anebo angličtiny obecně. Případně můžete sáhnout po náročnějších podcastech od BBC.

Hledáte další podcasty vhodné na učení angličtiny? Projděte si náš seznam “Podcasty na učení angličtiny”. 

Najděte si lektora angličtiny 

Kromě kurzů můžete vyzkoušet i služby soukromého lektora, ať už v offline nebo online variantě. Záleží jen na tom, co preferujete.

Dobrý lektor je opravdu k nezaplacení: dává vám okamžitou zpětnou vazbu, pomůže vás rozmluvit a zaměří výuku přesně na to, co potřebujete nebo v čem tápete.

A abyste nad hledáním toho správného učitele nestrávili své mládí, máme pro vás 7 tipů, kde lektory najít.  

Pokud byste rovnou chtěli sáhnout po online variantě s rodilým mluvčím, pak byste určitě neměli minout platformu italki, která sdružuje lektory z celého světa. Můžete si tak vybrat, jestli se budete učit britskou, americkou nebo třeba australskou angličtinu.

italki lektoři angličtina

Víte, že první lekce jsou levnější. ????

A všechny lektory si můžete dopředu poslechnout.

Získat zvýhodněné lekce

✅ Díky italki si najdete lektora přesně podle svých požadavků, protože každý lektor má své úvodní video.

S online lektory na italki můžete i výrazně ušetřit, protože prvotní lekce bývají zpravidla o něco levnější.

✅ Přečtěte si naši recenzi italki

Angličtina na YouTube 

Na YouTube můžete najít celou pokladnici užitečných videí pro výuku angličtiny, které vás nejenom něco jazykového naučí, ale také obohatí o jiné znalosti. A vydat se můžete i cestou sledování anglických youtuberů – každé setkání s angličtinou pomáhá!

Daily English Conversation

Daily English Conversation je výborný kanál především pro ty, který plavou v anglické konverzaci. Stěžejním prvkem jsou videa s konverzacemi v angličtině na různá témata, ke kterým máte přepis zvukové stopy. A to je velmi šikovné! Můžete si tak ověřit, jestli se chytáte.

Zároveň se naučíte různé konverzační obraty a užitečné fráze.

Kanál Bronislava Sobotky

Kanál nadšeného učitele angličtiny je známým zdrojem pro studium angličtiny od českého lektora pro české publikum. Pomůže vám tak se záludnostmi, s kterými se Čech v angličtině setká a nabídne překlad slovíček, frází i idiomů.

Bronislav se věnuje všem aspektům jazyka a na jeho kanále můžete nalézt i zajímavé rozhovory o výuce jazyků nebo kulturách, kde se mluví anglicky.

Tip: V našem článku “Angličtina na YouTube” najdete další konkrétní kanály, které vám pomůžou na cestě za znalostí angličtiny. Dejte jim šanci a uvidíte to zlepšení!

Kromě výukových kanálů a youtuberů můžete využít i své další záliby. I na ně stoprocentně existují videa na YouTube, která pro vás budou výzvou.

Další podobné články

???????? Jak se naučit španělsky
???????? Jak se naučit německy
???????? Jak se naučit francouzsky
???????? Jak se naučit italsky
???????? Jak se naučit rusky

Vycestujte do zahraničí 

Spojení cestování a výuky jazyka je pro mnohé spojením příjemného s užitečným. A pokud se do toho opravdu pustíte, pak je zlepšení neuvěřitelné.

Pro angličtinu ani nemusíte cestovat moc daleko, s ní se domluvíte i u sousedů. Tedy většinou. Ale samozřejmě nejlepší je vybrat si stát s rodilými mluvčími. Angličtina je úředním jazykem asi ve 30 zemích, takže je z čeho vybírat!

V tomto případě platí známé české pořekadlo “Hoď ho do vody, on se plavat naučí”. Pokud se tedy rozhodnete vydat se za hranice, nezapomeňte si projít 50 anglických frází při cestování, které se vám mohou hodit.

Přeneste anglickou konverzaci do běžného života 

Pokud se vám nepodaří vycestovat do zahraničí, zahrajte si na cizince v Česku. Zejména ve velkých městech číšníci nebo obchodníci ovládají cizí jazyk, jelikož se s turisty setkávají prakticky denně.

Když tedy přijdete do restaurace, objednejte si v jídlo s pomocí 50 anglických frází. Nebo si na náměstí objednejte trdelník tak, jak byste to udělali v zahraničí.  

Zkrátka si hrejte. Když tímto stylem přenesete angličtinu do praxe, opět si ji osvojíte daleko lépe a slovíčka naskočí do hlavy lusknutím prstů.  

Anglická konverzace
Ať anglická konverzace už není oříškem. (zdroj foto: pixabay.com)

Pořiďte si dobrou učebnici angličtiny

Učebnice kdysi bývaly hlavní cestou výuky cizího jazyka. V dnešní době už máme mnohem více možností, ale učebnice si stále zachovávají své místo v procesu. Jenom je nutné si pořídit učebnici dobrou.

Projděte si pečlivě nabídku a recenze, abyste vybrali tu správnou pro vás. Pokud jste samouk, pak je nejrozumnější cestou učebnice speciálně pro samouky. Ty jsou totiž postavené trochu jiným způsobem a především obsahují i nahrávky, které vám pomohou s výslovností.

TIP: Většinu nejpoužívanějších učebnic angličtiny najdete v knihkupectví Book Took

učebnice angličtiny

Zapisujte si nové fráze a poznatky 

Závěrem si pojďme zmínit jeden praktický tip, jak se naučit anglicky. Je jím blok a tužka, které je třeba mít neustále po ruce.

I když se budete cizí jazyk učit z pohodlí domova, tak může být angličtina velice pestrá. Proto kdykoliv, když narazíte při čtení článků, knih nebo sledování televizního pořadu na zajímavé fráze nebo slovní spojení, automaticky si je zapište. Stejně tak si zapište nové poznatky, které se angličtiny týkají.  

Bylo prokázané, že pokud se tímto stylem pustíte do studia, mozek informace lépe zpracuje a vstřebá. 

Takto si můžete zapisovat i poznámky a slovíčka z online kurzů od Online jazyky.

Kurzy angličtiny

Online jazyky mají v nabídce 43 online kurzů angličtiny. Od základů až po kurzy odborné angličtiny.

Aplikace na angličtinu

Ideální pokud chcete, nebo potřebujete studovat jenom pár minut denně. Kromě angličtiny najdete v české aplikaci EasyLingo dalších 5 světových jazyků.

Lektor angličtiny

Pokud hledáte individuální přístup, tak vyzkoušejte aplikaci italky, kde najdete profesionální i komunitní lektory.

FAQ – Jak se naučit anglicky 

 1. Můžu se anglicky naučit i z pohodlí domova?

  Určitě. Můžete vyzkoušet některý dostupný online kurzy, nebo šikovnou aplikaci na angličtinu. Můžete studovat z pohodlí domova a nemusíte nikam jezdit.

 2. Opravdu mi pomůžou filmy s mou angličtinou?

  Ano. Při sledování filmů v původním znění zapojujete vícero smyslů, což vede k efektivnější výuce. Pokud vám to přijde snadné, zkuste sledovat filmy bez titulků.

 3. Pomohou i anglicky vedené konverzace s kamarády?

  Jistě, i takto si lze osvojit cizí jazyk. Přečtěte si, jak se nebát anglické konverzace.

Dušan Souček

Dušan Souček

Podnikatel, ???? cestovatel, věčný začátečník a samouk v Angličtině ????. Baví mě testovat a zkoušet různé možnosti formy studia. Svůj boj s Angličtinou sdílím na blogu www.myenglishhacks.cz

Stáhněte si zdarma e-book (krátké PDF) kde se dozvíte jednoduché triky na angličtinu (žádné revoluční metody 😂).

 • Například kde vzít čas na studia.
 • Díky jaké aplikaci dokážu každý den studovat (už pomalu půl roku)
 • A dalších, celkem 12 tipů
 

Na e-mail vám budeme posílat pouze informace ke studování jazyků a cestování. Spam nemáme rádi a neděláme jej. Samozřejmě se můžete kdykoli odhlásit a zastavit posílání e-mailů. Vaše osobní údaje (tedy e-mail) budu střežit jako oko v hlavě, přesně tak, jak zákon káže zde.

Doporučujeme:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zadejte e-mail, kam vám pošlu e-book.

Oblíbená audiokniha

Běžně: 399 Kč

Dnes: 199 Kč (ušetříte 200 Kč)

E-shop ProgresGuru slaví 10. narozeniny a všechny audioknihy teď pořídíte za 199 Kč. Více zde >>

Dárek zdarma 🎁

E-book: 10 + 2 hacků jak na ANGLIČTINU pro samouky