Sleva 20 % na jazykové kurzy od Easy Linga. Použijte slevový kód: SPEAKANDTRAVEL

Rychlý přehled

Aplikace na angličtinu – zdarma i placené

Obsah článku

Hledáte tu nejlepší aplikaci na angličtinu?

Tak tu bohužel nemáme. Ale rozumíme vám.

Nejrůznějších aplikací na angličtinu je opravdu hodně a vyznat se v nich je téměř nemožné.

Každému totiž bude vyhovovat něco jiného.

Pro každého může být ta jedna nejlepší úplně jiná.

Třeba já upřednostňuji rychlost a efektivitu před zábavou a lehkostí cvičení.

Pokud tedy hledáte tipy na aplikace na angličtinu zdarma i placené, tak jste tady správně. ????

Máme pro vás osobní zkušenosti, recenze i srovnání několika aplikací.

Rychlý přehled aplikací na angličtinu

Neztrácejte čas čtením, zaregistrujte se do několika aplikací najednou a testujte, co vám bude vyhovovat. Apka není partner na celý život. 😉 Když vám nebude vyhovovat, tak ji snadno vyměníte.

Italki – pokud si Vy chcete pokecat s lidmi – doporučuju
Duolingo – nejstahovanější klasika zdarma ????
EasyLingo – česká aplikace můj favorit ❤️
Online jazyky – online kurzy, které fungují i na mobilu ????
Mondly – nabízí rychlé, ale jednoduché lekce ????
Mooveez – aplikace pro filmové fanoušky ????
Preply – individuální přístup a lektoři z celého světa ????
Ewa English – pro milovníky knih a překladů ????
Andy – pokud si chcete pokecat s botem ????

Angličtinu se s aplikacemi učím už několik let. Na rovinu… Hlavně mě to baví! Vždycky mě to na chvíli chytne a několik měsíců to vydržím a pak to zase pěkně flákám.

Rozhodně nepatřím mezi vzorné studenty, kteří se učí pravidelně každý den. Tak jak by to mělo být a jak se dočtete v každé příručce jak se správně učit angličtinu.

Možná nejsem ideální student, ale rozhodně díky tomu, že pořád zkouším nějakou aplikaci patřím mezi jedny za TOP internetových radilů na aglické aplikace.

Rád vám budu do výběru kecat…

Chcete?

Nejlepší aplikace na angličtinu

Podle mě je nejlepší vykašlat se na všechny rady internetových radilů (i ty moje) a zkrátka si to vyzkoušet. Téměř všechny aplikace (i ty placené) nabízejí možnost si je zdarma vyzkoušet.

Moje zkušenost je, že to chce opravdu pár dnů, nebo i týdnů vydržet, než se s aplikací seznámíte a pochopíte všechny funkce. Často se mi stalo, že mě něco odradilo už na začátku jenom proto, že jsem to neuměl pořádně používat.

A to je škoda, protože ta aplikace nemůže za to, že jsem v pochopení funkcí trošku pomalejší.

Mezi mé favority určitě patří aplikace EasyLingem. Je to snad jediná aplikace, která mi dokáže srozumitelně a jasně vysvětli gramatický jevy, tvary a další složitostí.

Zkrátka mi vysvětlí jak se věty skládají, jak se tvoří předpřítomný čas, co to jsou nepravidelný slovesa a jak je používat a další. Tohle většina zahraničních aplikací neumí.

Téměř všechny apky vás učí v souvislostech a slovíčka používají v celých větách. Ale já jsem stará škola a když se mám něco naučit, tak potřebuji vědět proč a jak jazyk logicky funguje.

A to mi EasyLingo dokáže v jednoduchých gramatických přehledech vysvětlit.

Proto je to za mě aplikace č. 1.

Ahoj, pokud hledáte českou aplikaci na učení jazyků za rozumnou cenu, tak určitě vyzkoušejte EasyLingo.

recenze / ukázková lekce

Jak vybrat aplikaci na Angličtinu?

Dobrý je ujasnit si co od aplikace chcete?

Jak už jsem psal, pro mě je zásadní efektivita a rychlost. Za 10 minut času, který věnuju studiu s apliakcí chci dostat tu nejlepší možnou nalejvárnu angličtiny. Chci se u toho bavit, ale zároveň chci aby mě to opravdu posouvalo.

Proto mám třeba problém s Duolingem. Je sice zdarma ale jazykový posun tam moc necítím.

Já se zkrátka chci ten jazyk naučit.

A já se ho naučím!

A vy taky.

Jak tedy vybírat tu nejlepší možnou aplikaci na angličtinu?

Aplikace na angličtinu

Vyzkoušejte si to zdarma

Nejlepší způsob jak zjistit jestli vám aplikace budou vyhovovat je si ji vyzkoušet. Většina aplikací nabízí nějaké demo, nebo free tarif. Například moje oblíbené EasyLingo má celou úvodní lekci zdarma.

Z vlastní zkušenost vím, že je fajn u testování vydržet trošku déle a třeba si i zaplatit první měsíc a vyzkoušet si studia v delším časovém úseku. Těch pár stovek vás nezabije. 😉 Za hodinovou lekci s lektorem často dáte víc.

Cena by neměla rozhodovat

Když studium s aplikací porovnáte s běžnými způsoby výuky cizího jazyky, tak bude jakákoli online metoda, aplikace, nebo třeba online kurz vždycky výrazně levnější a výhodnější.

Nemusíte nikam dojíždět, nestojí vás to další čas, atd.. A můžete studovat kdykoli. Třeba v tramvaji, nebo ráno na toaletě (osobně vyzkoušeno = funguje to)

Cena je samozřejmě důležitá, ale většinou to není velká položka. U měsíčních předplatných se v pohodě vejdete do několika stovek a u jednorázových plateb jsou to většinou cca 1 – 2 tisíce max.

Jazyková úroveň

Studovat tak, aby vás to neustále posouvalo dopředu je zásadní. Neustálé opakování základní látky, tak jak mě to občas některé apky nutí je ztráta času.

Proto je dobré vědět na jaké úrovni se nacházíte a začít studovat na takové úrovni, abyste se mohli efektivně posouvat na další level. Z mé zkušenosti je lepší si vytvořit trošku nepohodlí. Je lepší studovat tak, že všemu nerozumíte, než si užívat pohodičku a famfáry, jak plníte jednoduchá cvičení na 110 %.

Nemusíte se bát, s aplikací se neztrapníte. Ona vás maximálně bude nutit neustále to cvičení opakovat, ale smát se vám za to nebude. A navíc se váš neúspěch nikdo nedozví. Vaše studijní úspěchy i neúspěchy zůstanou pouze mezi vámi a apkou. 😉

Jak rychle a často chcete studovat

V našem výběru najdete aplikace s kterými můžete studovat opravdu jenom několik málo minut denně, ale i typy a online služby, které vám zprostředkují efektivní a cenově dostupné lekce s živými lektory.

Zatímco s online aplikacemi si můžete dopřát třeba jenom několik minut denně, u lekcí s živými lektory to bude chtít více času. Osobě oba tyto přístupy rád kombinuju.

Je tady fajn se zamyslet nad tím, jak často a jak hodně budete jazyk s aplikací studovat. Jestli chcete studovat intenzivně, nebo si dávat jenom takovou udržovačku a studovat pouze pár minut denně.

Jaké používá výukové metody

Tohle je docela důležitá věc. A nedá se to jinak, než si to vyzkoušet. Někomu vyhovují doplňovačky, někomu hlasová cvičení, někdo je na videa, atd… A taky je dobré počítat s tím, že na každém zařízení se studuje trošku jinak.

Třeba na mobilu mi trvá, než naťukám psanou odpověď. Proto mi docela vyhovovala aplikace Mondly, kde jsem mohl odpověď nadiktovat. Na druhou stranu na mě bylo ale Mondly zase příliš jednoduché a neposouval jsem se tam tak rychle jako právě u EasyLinga.

Účel studia

Chcete se postunout z A2 na B1 v angličtině, nebo si chcete jenom procvičit cestovatelský slovíčka před cestou na dovolenou?

Je určitě fajn se zamyslet nad tím, co od aplikace očekáváte a podle toho si ji vybírat. Některé mají v sobě třeba rovnou cestovatelský kurzy.

Výukový jazyk

Tohle je pro mě docela zásadní. Hodně zahraničních aplikací vás angličtinu neučí v češtině. Což může být pro někoho problém.

Pokud už jste trošku pokročilejší, tak to nejspíš bude v pohodě a naopak se budete rychleji posouvat, když se obklopíte angličtinou a mateřský jazyk úplně vymažete. Ale pro spoustu začátečníků je důležité a efektivnější, aby novou látku dokázali pochopit.

Proto je pro mě důležité, aby se mnou aplikace alespoň občas komunikovala česky.

Musí vás to bavit!

Může to znít jako klišé, ale něco na tom je. Každý vám řekne, že nejdůležitější je pravidelnost. A abyste dokázali s aplikací studovat dlouhodobě a pravidelně, tak vás to musí bavit.

Sám vím moc dobře, že každá “nezničitelná” motivace jednou vyprchá. A pravidelnost studií mnohem více podpoří zábava, lehkost a takové to, že vás to zkrátka baví. 😉

Hodně aplikací právě pracují s nejrůznější zábavnou formou studií. I to je něco, co byste měli při výběru zvážit.

Srovnání aplikací na angličtinu

Chcete si rychle a lépe vybrat? Připravil jsem pro vás jednoduchou tabulku.

Vysvětlení k tabulce:

  • METODY VÝUKY znamená, jakým způsobem používáte aplikaci a jak vás učí angličtinu. Snažil jsem se o maximální stručnost a rychlý přehled hlavního způsobu, který apka využívá.
  • ČEŠTINA znamená, jestli je výuka vedená v českém jazyce.
  • CENA (orientační). Tenhle údaj slouží pouze jako základní přehled. Doporučuji to mezi sebou moc neporovnávat. Důležitější je, co jste schopný se svou angličtinou za tu cenu udělat, ne kolik platíte. Věřte mi. 😉
  • HODNOCENÍ je můj osobní názor na základě zkušeností. Hlavní hodnotící hledisko je tady efektivita studií. Nudnější a placenou aplikaci, s kterou máte výsledky považuji za lepší, než něco, co je zdarma a srší to vtipem. 😉

METODY VÝUKY
(jak učí angličtinu)

ČEŠTINA

CENA
(orientační)

HODNOCENÍ
(cena / výkon)

Různá zábavná cvičení, vysvětlení gramatiky a řízené opakování látky.

Ano

2 470 Kč
(1 kurz)

4.5/5

Různá zábavná cvičení, vysvětlení gramatiky a řízené opakování látky.

Ano

246 - 499 Kč
(měsíčně)

5/5

Individuální přístup a možnost si vybrat lektory.

Ne

100 - 900 Kč
(lekce)

4.5/5

Individuální přístup a možnost si vybrat lektory.

Ne

187 - 880 Kč
(lekce)

4.5/5

Jednoduchá cvičení. Občas nelogické věty.

Ano

zdarma 

(reklamy)

2.5/5

Rychlá, krátká cvičení bez vysvětlení gramatiky.

Ano

od 229 Kč
(měsíčně)

3.5/5

Pomocí sledování filmů a opakování vět. 

Ano

99 - 399 Kč
(film)

3.5/5

Pomocí čtení knížek.

Ano

 od 349 Kč
(měsíčně)

3/5

Chatování s botem v angličtině.

Ne

Zdarma
149 Kč měsíc

2.5/5

V mém hodnocení vyhrálo EasyLingo (5/5). Mám tady pocit, že se opravdu učím a posouvám. Aplikace pracuje s řízením opakováním látky, jasně vám vysvětlí gramatiku a procvičí slovíčka. Zní to nudně, ale tohle opravdu funguje. A nemusíte se bát, nudit se určitě nebudete. Zábavy v podobně vtipných videí si užijete docela dost. 😉

Úplně stejné rozhraní najdete u Online jazyků (4,5/5) (je to stejná firma, která vyvíjí EasyLingo), ale rozdíl je v tom, že tady za cenu 2 470 Kč získáte pouze jeden kurz (třeba půlku úrovně A2).

Zatímco u EasyLinga máte za pár stovek měsíčně přístup rovnou k 50 takovým kurzům.

Italki (4,5/5) a Preply (4,5/5) jsou téměř identické aplikace. Díky nim si dokážete dát velmi efektivní lekci angličtiny s téměř kýmkoli ve světě. Zkušených a cenově dostupných lektorů jsou tam tisíce. Stačí jenom překonat strach z mluvení.

Duolingo (2,5/5) u mě nikdy moc neboduje. V rámci testování jsem mu dal na chvíli zase šanci, ale velmi rychle jsem jej opět smazal. Není to aplikace s kterou bych měl pocit, že se opravdu zlepšuju v angličtině.

Mondly (3,5/5) je z mého pohledu lepší. Nejvíc super mi přišla funkce vyplňovat cvičení hlasem. Tuto funkci má Mondy velmi propracovanou. Bohužel to kazí fakt, že cvičení jsou příliš jednoduchý.

Mooveez (3,5/5) pochází také z českých končin. Sledování filmů mě baví, ale opět mi tady trošku mi začala vadit jednotvárnost (pořád jenom sledujete videa). Občas s Mooveez studuju, ale není to můj top šálek kávy.

Ewa English (3/5) se sice tváří jako aplikace zdarma, ale abyste mohli efektivně studovat, tak si ji budete muset zaplatit. Studujete pomocí čtení knih a sledování videí. Opět je to velmi zábavné, ale efektivní mi to nepřijde.

Andy – English bot (2,5/5) jsem zkoušel jenom chvíli. Chatování s botem není můj oblíbený způsob a stejně jako u dvou předchozích případů tady nemám ten pocit, že se moje angličtina posouvá dopředu.

Pořád jste se neupustili do testování některé aplikace?

Tak tady je podrobnější popis všech hodnocených aplikací.

Italki

Vaše spojení s lektory z celého světa, a pohodový pokec v cizím jazyce. ????

Cena: od 100 Kč za lekci (cca 30 minut)
Způsob výuky: Individuální / online lekce
Dostupnost: mobil, tablet, počítač

Recenze: Italki recenze a zkušenosti

Italki je jasná volba, pokud se chcete jazyk naučit opravdu rychle a efektivně. Nejedná se ani tak o aplikaci, jako spíš platformu s lektory z celého světa.

Vyberete si lektora, kterého si můžete dopředu vyzkoušet, zamluvíte si termín a jdete speakovat.

Mluvení je při učení jazyka absolutně to nejdůležitější. A ohromě rychle vás to posouvá i ve všech ostatních věcech (psaní, čtení, atd..). Jen musíme překonat ten strach a pustit se do práce.

Na Italki je taky super, že první 3 lekce jsou levnější. Mě stály dohromady 10 USD. Takže něco přes dvě stovky za 1,5 hodiny lekce angličtiny. ???? Začít můžete klidně hned.

Já si vždy přehraju jeho video a když mu rozumím, tak si s ním zamluvím lekci. Když mu nerozumím, tak jdu zkoušet dalšího lektora.

Ceny za lekce jsou tam férový. Najdete tam drahý a fakt dobrý lektory. Ale většina lektorů má velmi přijatelné ceny.

Můj tajný tip. ???? Občas se tam objeví šikovný, profesionální lektor, který ale na italki začíná a tak má velmi levný lekce. Třeba jako tady Jake, který nabízí lekce od 178 Kč.

Výhody

  • Velký výběr lektorů z celého světa
  • Profesionální i komunitní lektoři
  • Všechny lektory si můžete dopředu vyzkoušet a přehrát jejich videa
  • Rozumné ceny
  • První 3 lekce jsou levnější

Nevýhody

  • Musíte překonat strach z mluvení

Víte, že první lekce jsou levnější. ????

A všechny lektory si můžete dopředu poslechnout.

Získat zvýhodněné lekce

Duolingo

Není to moc efektivní, ale je to zdarma ????

Cena: zdarma (zobrazují se reklamy)
Počet kurzů: 1 (není v češtině)
Dostupnost: mobil, tablet, počítač

Recenze: Duolingo recenze a zkušenosti

Nebudeme dlouho chodit kolem horké kaše. Jednou z nejstahovanějších mobilních aplikací, která je ke stažení online a zdarma a která vás naučí cizí jazyk zvaný angličtina, je appka Duolingo.

Známá je hlavně díky svému logu, které tvoří zelený animovaný papoušek. Aktuálně ji používá přes 300 milionů uživatelů, kteří se učí nejen angličtinu, ale i jiné světové jazyky (nově i mrtvý jazyk králů).  

Duolingo - aplikace na angličtinu

Předními výhodami Duolinga je přehlednost a jednoduchost. Možná až moc velká jednoduchost. ????

To je právě můj hlavní problém s touhle aplikací. Cvičení jsou děsně primitivní a často nelogická. Věty typu “v lednici je kočka” vás úplně na praktický používání jazyka nepřipraví.

Přečtěte si srovnání EasyLinga a Duolinga.

Cvičení jsou sice různá a nejedná se o stereotypním vyplňování sloupečků, ale to není všechno. Při jednotlivých lekcích budete mluvit, psát, poslouchat i překládat.  

Každá lekce se skládá z několika kol a úrovní. Za splnění získáváte odměny, které pak lze vyměnit za výhody. Navíc jste během výuky motivovaní, možná i proto je Duolingo tak dobře hodnocené.

Aplikace člověka provede od základů až po úroveň B2. A naučíte se s ní hodně jazyků.

Výhody

  • Je to zdarma
  • Můžete soutěžit s ostatními studenty

Nevýhody

  • Nelogické věty, které vás nepřipraví na reálné používání jazyka
  • Reklamy v aplikaci
  • Příliš jednoduchá cvičení

EasyLingo

Můj favorit ❤️ Doporučujeme minimálně vyzkoušet.

Cena: 229 – 499 Kč / měsíc (podle tarifu)
Způsob výuky: Různá zábavná cvičení, vysvětlení gramatiky a řízené opakování látky
Kurzy: 43 anglických kurzů (A1 – C2)
K dostání: Mobil, tablet, počítač

Recenze: EasyLingo recenze a zkušenosti

EasyLingo je můj jasný favorit. Možná vás to překvapí, ale ve skutečnosti jsou to docela nudné věci, které mě u této apky baví už pomalu 4 roky.

Je to aplikace, kde si vyberete jazyk a kurz který chcete studovat. Angličtina má 17 kurzů. Úrovně A1 – C2. Vedle toho obsahuje i další světový jazyky.

Každá lekce EasyLinga je rozdělená na 3 části:

  • Opakování: Cvičení, které které vám dělají potíže vám aplikace postupně nabízí neustále znova a znova. Nedokážete si představit, jak zuřím, když už po páté za sebou musím vyplňovat to samé nudné cvičení. Jenže opakováním se právě člověk učí nejvíc. Není to kůůl, ani sexy, ale fakt to funguje.
  • Slovíčka: Učíte se tam slovíčka nekonečným opakováním kartiček. Sice si můžete zvolit několik způsobů opakován, ale velká zábava to opět není. Jenže bez neustále rostoucí slovní zásoby se nikam neposuneme. Důraz na slovíčka je na místě a dává mi velký smysl.
  • Nová látka: V každé lekci máte i kousek nové látky. Kdyby tam tohle nebylo, tak mám pocit, že se nikam neposouvám a brzo bych se na to vys…

Ale EasyLingo je zároveň velmi zábavné a cviční jsou hodně variabilní a rychlá. Hlášky známých českých herců, kteří vás vždy chválí, nebo kárají za výkon při studiu už znám téměř na zpaměti. Ale stejně mě to vždy pobaví.

EasyLingo má ale ještě jednu velkou výhodu. Gramatiku vám vždy úplně normálně vysvětlí (česky) jako když máte po ruce lektora. Což na mě funguje tak, že se posouvám mnohem rychleji.

Výhody

  • Česká aplikace. Vše je vysvětleno v češtině!
  • Gramatika je detailně vysvětlená
  • Většinu lekcí opakujete látku. Děsná nuda, ale funguje to.
  • Rozumná cena.
  • Vtipná vyhodnocovací videa.
  • Soutěž s ostatními studenty.

Nevýhody

  • Nefunguje offline
  • Někdy je opakování fakt za trest

Nic neriskujete…

Aplikaci si můžete zdarma vyzkoušet ????

Ukázková lekce zdarma

Online jazyky

TOP jazykové online kurzy a aplikace od české jazykovky ✅

Cena: 890 – 2490 Kč / kurz
Způsob výuky: Různá zábavná cvičení, vysvětlení gramatiky a řízené opakování látky
Kurzy: 43 anglických kurzů (A1 – C2)
Dostupnost: Mobil, tablet, počítač

Recenze: Online jazyky recenze a zkušenosti

Online jazyky se sice prezentují jako e-shop s online kurzy. Jejich jazykový kurzy jsou ale tak promakaný, že váš angličtinu naučí často lépe, než spousta jiných aplikací.

Rozhraní jejich kurzů funguje skvěle i na mobilu. Úplně na rovinu, je to úplně to samé jako EasyLingo (zkrátka za tím stojí jedna firma)

Hlavní a zásadní rozdíl mezi Online jazyky a EasyLingem je v ceně.

  • EasyLingo si kupujete jako předplatné a máte přístup do více kurzů po celou dobu, co si platíte předplatné
  • Kurzy Online jazyků si kupujete jednorázově a máte přístup napořád do zakoupeného kurzu.

Každému může vyhovovat něco jiného, takže je fajn že si můžete vybrat.

Uvnitř jsou kurzy úplně stejné jako EasyLingo. Takže vás čekají slovíčka, nová látka a opakování. A samozřejmě spousta zábavy a motivace při studiu.

Výhody

  • České rozhraní aplikace.
  • Vše je vysvětleno v češtině!
  • Gramatika je detailně vysvětlená
  • Řízené opakování, které vás posouvá.
  • Rozumná cena a kurzy máte už na pořád.
  • Vtipná vyhodnocovací videa.
  • Soutěž s ostatními studenty.

Nevýhody

  • Nefungují offline

Nic neriskujete…

Všechny kurzy si můžete zdarma vyzkoušet ????

Ukázková lekce zdarma

Mondly

Rychlé, ale jednoduché lekce ????

Cena: od 229 / měsíc za 1 jazyk (nejčastější tarif)
Způsob výuky: Rychlá, krátká cvičení
Kurzy: 3 úrovně obtížnosti
Dostupnost: Mobil, tablet, počítač

Recenze: Mondly recenze a zkušenosti (připravujeme)

Mondly mi přišla jako hodně zajímavá a cool aplikace. Po bližším průzkumu to už tak není. Nejdřív jsem se zaregistroval do free verze zdarma a jestli jsem to správně pochopil, tak to znamená pouze 1 kratičkou lekci každý den.

Což mě brzo přestalo bavit.

Takže jsem zakoupil placené členství, kde se vám otevřou všechny ostatní tématický lekce (na letišti, v restauraci, apod.). Každá oblast má několik krátkých lekcí. To je hodně podobné třeba Duolingu.

Líbí se mi, že jsou to krátké tématické lekce, které zvládnete za pár minut. A třeba na cestování je v Mondly hned několik lekcí.

Už se mi ale nelíbí, že lekce jsou hodně lehké a cvičení jsou primitivní. Aplikace nabízí 3 různé úrovně znalostí (od začátečníků až po pokročilé). Postupně jsem přešel na tu pro pokročilé a stejně mi to přišlo pořád děsně lehké. Neměl jsem ten pocit, že se opravdu učím.

Když jsem aplikaci testoval, tak jsem byl někde na B1. Takže z toho mi vychází, že se apka hodí spíše pro začátečníky.

Hodně se mi ale líbila možnost mluvení. Spoustu cvičení nemusíte psát. Stačí zmačknout ikonku mikrofonu a můžete mluvit. Umělá inteligence, které váš hlad převádí do písma se zdá být poměrně šikovná. Tohle hodně zrychlovalo studium a považuju to za největší přidanou hodnotu Mondly.

Výhody

  • Velké množství jazyků a studujete v češtině.
  • Možnost vyplňovat cvičení hlasem (mluvením).
  • Rozumná cena.
  • Krátké, rychlé lekce.
  • Žebříček nejlepších studentů.

Nevýhody

  • Není vysvětlená gramatika.
  • Cvičení jsou hodně lehká a často se opakují.
  • Aplikace je spíše pro začátečníky.
  • Nepoznal jsem rozdíl v různých obtížnostech.

Mooveez 

Aplikace pro filmové fanoušky ????

Cena: demo snímek zadarmo (další cca 500 Kč)
Kurzů: 2 kurzy a desítky filmů
Způsob výuky: Sledování filmových dialogů
Dostupnost: mobil, tablet, počítač

Recenze: Mooveez recenze a zkušenosti

Patříte k milovníkům filmů a chcete si svou angličtinu trochu oživit? Pak vás jistě zaujme aplikace Mooveez, která je nejen pro fanoušky filmových snímků. Co je překvapivé, tak to, že tato aplikace na angličtinu pochází z české dílny.

Mooveez - aplikace na angličtinu

Stojí za ní čeští vývojáři, kteří si uvědomili, že filmy jsou tím nejpříjemnějším způsobem, jak se cizí jazyk naučit. Proto do aplikace přidali pod hrající film české i anglické titulky současně.  

Aplikace však umožňuje mnohem víc! Během sledování filmu je možné si uložit jakýkoliv dialog a vytvořit si z něj takzvané zvukové kartičky. Kromě jiného vám aplikace sama film pozastaví v okamžiku, kdy v něm zazní fráze související s cizí kulturou nebo jazykovými výjimkami.

Snáze tak pochopíte, jak dané slovní spojení používat či jak je ve filmu myšleno.  

Součástí aplikace Mooveez jsou i gramatická cvičení, které vás mohou taktéž posunout o úroveň výš při učení cizího jazyka.

Preply

Lektoři z celého světa za rozumnou cenu ????

Cena: Od 100 Kč za lekci (cca 30 minut)
Způsob výuky: Individuální / online lekce
Dostupnost: mobil, tablet, počítač

Recenze: Preply recenze a zkušenosti (připravujeme)

Preply je podobné jako italki, nebo jako bylo české Blabu. Je to aplikace, kde si najdete lektory z celého světa. Zamluvíte si tam lekci a trénujete.

Právě ji testujeme a brzy dodáme kompletnější popis.

Výhody

  • Velký výběr lektorů z celého světa
  • Sleva 50 % na první lekce
  • Profesionální i komunitní lektoři
  • Všechny lektory si můžete dopředu vyzkoušet a přehrát jejich videa
  • Rozumné ceny

Nevýhody

  • Musíte překonat strach z mluvení

Víte, že první lekce máte 50% slevu? ????

A všechny lektory si můžete dopředu poslechnout.

Získat slevu 50 % na první lekce

Ewa English

Pokud si chcete zároveň číst a studovat. ????

Cena: zdarma (zobrazují se reklamy)
Způsob výuky: Pomocí čtení knížek a sledování videí z filmů a her.
Dostupnost: pro iOS i Android

Ewa English logo

Ewa English je určitě zajímavá aplikace. Jako jedna z mála má téměř všechny funkce i ve verzi zdarma. Akorát budete doslova donucení sledovat reklamy. Na začátku každé lekce se vás aplikace zeptá, jestli chcete dál pokračovat a zhlédnout reklamu, nebo si aktivovat prémium členství. To stojí 1 320 Kč / rok.

Angličtina je tady rozdělená do 8 kurzů. Od základů, přes tematické o cestování až třeba po kurz s názvem “Láska a vztahy”. V každém kurzu potom najdete minimálně 50 různých lekcí.

Samotné lekce a cvičení jsou vždy o učení se vět. Většinou uslyšíte použití věty v nějaké scénce z filmu a pak ji už klasickými cvičeními budete procvičovat. Budete doplňovat slova, skládat věty, atd. Aplikace vám ale neumožní mluvit, pouze pasivně posloucháte, což není zrovna efektivní.

Další zajímavou funkcí je čtení, nebo poslouchání knih. Můžete si vybrat z několika zajímavých knížek a přečíst si anglický originál. Ewa vám nabízí překlad a rovnou i slovíčka, která označíte k zapamatování, ukládá k procvičení.

jsou vždy Placená verze Angličtina online a zdarma? Přesně toto spojení vystihuje aplikace Ewa English. Sice o této aplikaci platí, že si lze zakoupit pár prémiových funkcí a smazání vyskakujících reklam, ale popravdě to není zapotřebí.

Ewa English ukázky

Ewa English osobní zkušenost

Musím, až nerad přiznat, že učení s Ewou mě bavilo. Aplikaci jsem dřív neznal, dozvěděl jsem se o ni díky tipům na My English Hacks. První testy mě nijak neoslovili, ale myslím, že v poslední době aplikaci hodně vylepšili.

Ale na rovinu. Sice mě to bavilo, scénky z notoricky známých filmů jsou boží, ale chybí mi tady zase ten pocit, že se v angličtině posouvám dopředu. Jednotlivé lekce se zase vztahují pouze k různým situacím. Ale že by vás aplikace metodicky a hlavně efektivně naučila používat třeba předpřítomný čas se říct nedá.

Absence mluvení je velké mínus. Na pasivní studium možná dobrý, ale myslím, že 1 hodina s Ewou a 1 hodina třeba na Italki, je úplně jiný level.

Pravdou je, že mě hodně nalákala možnost procvičovat si slovíčka s čtením knížek. Tohle dělám i bez aplikací, tak mě ta funkce hodně zajímala. Funguje to dobře. Z textu si slovíčka ukládáte a potom si je můžete procvičit. Nečkejte ale, že si s Ewou přečtete celou knížku. Většinou jsou tam jenom ukázky a pár stránek.

Chcete se dozvědět víc o aplikace Ewa English. Připravujeme kompletní recenzi.

Andy – English bot

Pokud si chcete popovídat s botem

Cena: zdarma (demo verze)
Způsob výuky: Pomocí automatického chatu
Dostupnost: pro iOS i Android

Recenze: Andy – English bot recenze a zkušenosti (připravujeme)

Andy – English bot - aplikace na angličtinu

Máte pocit, že si svou angličtinu potřebujete oživit mluveným slovem či psanou konverzací s někým, koho lze považovat za velmi pokročilého či až za rodilého mluvčího?

Pak je pro vás tou nejlepší aplikací Andy – English bot. Sice se nejedná o člověka z masa a kostí, ovšem tento robot vám může být při výuce angličtiny opravdu nápomocen.  

Andy čili váš osobní robot, respektive anglický kamarád v telefonu vám je vždycky k dispozici. Je perfektně naprogramovaný a prakticky pořád v pohotovosti. Jinými slovy si s ním můžete povídat či psát kdykoliv se vám zachce.

Ať už čekáte u zubaře nebo na příjezd tramvaje, můžete zlepšovat svou angilčtinu v každé části vašeho dne.

Alternativa k aplikacím

Stáhli jste si každou z doporučovaných aplikací, ale stále nemůžete narazit na “tu pravou”? Nebo vás mobilní aplikace zkrátka nelákají či jim nemůžete “přijít na chuť”?

Podobným způsob jako aplikace fungují i nejrůznější online kurzy. Některé fungují právě i na mobilech a od aplikací je téměř nerozeznáte. Podívejte se na přehled jazykových online kurzů.

Další způsoby jak se naučit anglicky

Nejlepší online kurzy angličtiny
Studujte pomocí podcastů o angličtině
5 způsobů jak na anglická slovíčka
Nejlepší YouTube kanály na angličtinu
Kde najít lektora angličtiny

Nejčastější otázky

Ještě stále nemáte vybranou aplikaci? Nebo nevíte, co vás aplikací na angličtinu čeká?

Už nechceme článek natahovat, ale tady je ještě pár nejčastějších otázek a odpovědí ak apkám na nagličtinu.

  1. Jsou lepší placené nebo free aplikace na angličtinu?

    Záleží na uživateli. I většina free aplikací na angličtinu dokáže naučit hodně věcí. Většinou ale mají aplikace verzi zdarma a verzi placenou. Verze zdarma bývají často na vyzkoušení, nebo obsahují hodně reklam.

    Placená verze většinou stojí jenom pár stovek měsíčně a nabízí úplně jiný komfort a kvalitu studia. Vyzkoušejte zdarma jednu z TOP českých aplikací EasyLingo.

  2. Jaký jsou hlavní výhody aplikací na jazyky?

    Každý lektor angličtiny vám řekne, že nejdůležitější je pravidelnost a alespoň malý kontakt s angličtinou každý den. Studování s aplikacemi je jednoduché, dostupné a časově nenáročné.

    Ideální je studovat pár minut (20 min) každý den. Právě to vám umožní aplikace, které máte neustále u sebe ve svém mobilu. Dáte chvíli v tramvaji, chvíli v čekárně u doktora. Vyplníte tento hluchý čas a ještě uděláte něco pro svoji angličtinu.

  3. Kolik stojí aplikace na angličtinu?

    Záleží na aplikaci. Většinou ale pořídíte měsíční předplatné někde mezi 200 – 500 Kč a roční tarify se pohybují kolem 1 – 2,5 tisíce. Dražší už jsou většinou jenom některé výhodné balíčky, atd.

    Ve srovnání s tím, kolik zaplatíte jenom za 1 lekci s lektorem je to doslova pakatel. A studovat můžete kdykoli a jak hodně chcete.

  4. Jak často studovat s aplikací?

    Každý den. Pokud se chcete jazyk naučit, tak studujte každý den. Ne jednou za čas, ale dejte si každé ráno 5 minut, pak 5 minut po obědě a nakonec 10 minut večer. A máte ideálních 20 minut každý den.

    Já osobně mám raději i dny, kdy se tomu věnuju více (klidně i několik hodin), ale pravidelnost se snažím udržovat právě v pár minutách denně s aplikací.

  5. Je lepší online kurz, nebo aplikace?

    Asi hlavní rozdíl je v tom, že online kurzy většinou studujete na počítači, ale aplikace si procházíte na mobilu a můžete studovat kdekoli.

    Hodně online kurzů ale dnes už můžete také studovat ve formě aplikací na jazyky. Třeba česká jednička v online jazykových kurzech Online jazyky nabízí plnohodnotou aplikaci, s kterou můžete jejich kurzy studovat i na mobilu.

  6. Je lepší individuální lektor, nebo aplikace?

    Zmínili jsme aplikace Italky a Preply, kde se spojíte s lektory. Osobně tohle kombinuju. Studuji s aplikací, ale do toho si dávám jednorázové lekce s lektory.

    Baví mě povídat si s lektory z celého světa. Sice jim občas nerozumím, ale to nevadí. Hlavní je mluvit.

Dušan Souček

Dušan Souček

Podnikatel, ???? cestovatel, věčný začátečník a samouk v Angličtině ????. Baví mě testovat a zkoušet různé možnosti formy studia. Svůj boj s Angličtinou sdílím na blogu www.myenglishhacks.cz

Stáhněte si zdarma e-book (krátké PDF) kde se dozvíte jednoduché triky na angličtinu (žádné revoluční metody 😂).

  • Například kde vzít čas na studia.
  • Díky jaké aplikaci dokážu každý den studovat (už pomalu půl roku)
  • A dalších, celkem 12 tipů
 

Na e-mail vám budeme posílat pouze informace ke studování jazyků a cestování. Spam nemáme rádi a neděláme jej. Samozřejmě se můžete kdykoli odhlásit a zastavit posílání e-mailů. Vaše osobní údaje (tedy e-mail) budu střežit jako oko v hlavě, přesně tak, jak zákon káže zde.

Doporučujeme:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zadejte e-mail, kam vám pošlu e-book.

Oblíbená audiokniha

Běžně: 399 Kč

Dnes: 199 Kč (ušetříte 200 Kč)

E-shop ProgresGuru slaví 10. narozeniny a všechny audioknihy teď pořídíte za 199 Kč. Více zde >>

Dárek zdarma 🎁

E-book: 10 + 2 hacků jak na ANGLIČTINU pro samouky