Sleva 20 % na jazykové kurzy od Easy Linga. Použijte slevový kód: SPEAKANDTRAVEL

Rychlý přehled

10 důvodů proč navštívit Německo

Obsah článku

Německo je země, kde je neustále co objevovat.

Je doslova nabitá kulturními památkami, které mají spojitost s našimi dějinami.

V Německu stojí za návštěvu jak malebná horská městečka, tak také moderní metropole plné života.

Kudy kráčela historie

Německo je země s bohatou historií. Není jen odrazem 2. světové války, ale především součástí postupného rozvoje celé Evropy.

Stojí zde mnoho historických měst, hradů, zámků, katedrál i městeček protkaných křivolakými uličkami.

V hlavním městě Berlíně najdete několik významných památek. Zaujme vás jistě Braniborská brána, Budova Říšského sněmu. Berlínský dóm nebo část proslavené Berlínské zdi. Velmi malebný je zámek Charlottenburg.

Německo zámek

Nejhistoričtější město Německa, které bylo za války zcela vybombardováno, a později znovu restaurováno, jsou Drážďany. Nacházejí se zde úžasné stavby s bohatou výzdobou.

Prohlédnout si můžete budovu Zwingeru se zlatými věžičkami, Drážďanskou operu, zámek Dresden Castle, muzeum Albertinum a protestantský kostel či krásný palác nacházející se na ostrově veprostřed řeky.

Krásné město na úpatí hor nazývající se Perlou Bavorska je Mnichov. Romantické staré město s mnoha památkami a velkým náměstím, kde se pořádají každoročně vánoční i letní trhy. Mnichov je vstupní branou do německých Alp.

Řezno, Magdeburg a Kolín jsou německá města, která turisté často navštěvují. Je toho zde k vidění spoustu. V Řezně vás zaujme památník Valhally, kamenný most, Stará radnice nebo hrad Thurn und Taxis.

Německo a němčina ????????

100 nejpoužívanějších německých slovíček
Nejlepší online kurzy němčiny
10 tipů, jak se naučit německy
Jak na německá slovíčka
Základy německé gramatiky

Nádherná příroda, hory a lesy

Německo, to jsou především rozsáhlé plochy lesů a hor, které navazují na zvedající se masiv Alp. Nejvyšší hora země Zugspitze se nachází v Bavorsku v národním parku Garmisch-Partenkirchen.

Vede na ni několik turistických tras, po kterých se můžete vydat. V Alpách jsou však další vrcholy, jež vybízejí ke zdolání. Velký Javor, Watzmann nebo Alpspitze a mnoho dalších.

Německo příroda

Německé lesy jsou protkány množstvím turistických tras a vždy zde najdete velmi kvalitní ubytování.

Prohlédnout si můžete slavné Orlí hnízdo, tajemný Černý les nebo Teutoborský les, ve kterém zvítězili v dávné minulosti germánští bojovníci nad římskými legiemi a zabránili tak v jejich postupu dále na východ.

Mezi horskými vrcholy a stráněmi se nacházejí překrásná horská jezírka a plesa. Walchensee, Tegernsee, Forgensee a mnoho dalších s úžasně čistou horskou vodou ledovcového původu.

Jsou zde rovněž termální lázně s léčivými minerálními prameny a krasovými jeskyněmi. Není nic krásnějšího, než koupat se v jezeře lemovaném horami.

S Českem sousedí národní park Saské Švýcarsko, kterým protéká řeka Labe a navazuje na skalnaté útvary, jaké najdete v české části lesa.

Úchvatné skály, které vytvářela po miliony let eroze do fascinujících tvarů, jsou lemovány viadukty a umně zapracovanými mostky. Přes ně vede značné množství turistických tras, které si můžete projít.

Přečtěte si také:

Nejkrásnější pohádkové zámky

Čím se tato země vyznačuje, jsou překrásné pohádkové zámky, umístěné vysoko v horách, stojících na skalách. Nejvýznamnější z nich je Neuschweinstein.

Tato romantická stavba byla postavena podle vzoru francouzských zámků na Loiře jako letní sídlo krále Ludvíka II. Na zámku se natočilo několik slavných pohádek a inspiroval Walta Disneye ke stavbě hradu v Disneylandu.

Je nejvíce navštěvovaným hradem v okolí Rýna.

Německo zámky

Řeka Rýn je největší řekou Německa a na jejích březích leží mnoho historických staveb. Dalším překrásným zámkem je Drachenburg, dále po proudu leží městečko Mohuč a za návštěvu stojí také historické městečko Linec.

Rýn se dostal také do operní árie o dívce Lorelay, stojíc na skále nad řekou lákala zpěvem námořníky, kteří zde ztroskotali. Dodnes se zde tyčí skála se stejným jménem a je navštěvována turisty.

Zámek v Heidelbergu s přilehlou univerzitou a městečkem je komplex, ze kterého přímo dýchá historie. Mohutný zámek obklopený bujným lesním porostem jistě zapůsobí na každého milovníka historie.

Nezaměnitelná kuchyně

V Německu se velmi dobře a vydatně najíte. Navíc místní kuchyně je velmi podobná naší, takže budete vědět, že jste si vybrali vždy správně a nečekají vás žádné divoké experimenty.

Tradičním pokrmem jsou zde klobásy Bratwurst a vařené i pečené maso na mnoho způsobů. Vyrábějí různé druhy klobás na grilování, vinné nebo uzené. Bývají často doplněny kyselým zelím, které se k nim perfektně hodí.

Německá kuchyně

Dopřát si můžete také velmi dobrý chleba, který se peče stejně jako náš chléb. Sehnat dobrý chleba bývá pro Čechy v zahraničí nepřekonatelný problém, ale v Německu se vám tohle nestane.

Najíst se můžete také knedlíků na mnoho způsobů, na sladko i slano a jako dezert si dát tradiční štolu nebo jablečný štrůdl.

Jí se i hodně ryb, obzvláště v oblasti jezer nebo u moře. V horských restauracích zase dominuje zvěřina z místních lesů.

Národním jídlem je Eintopf, což je jídlo z jednoho hrnce, skládající se z masa, brambor a zeleniny. Tento pokrm je jednoduchý na přípravu a velmi oblíben.

Německo jako národ piva

Když jste se dobře najedli, je potřeba to něčím spláchnout. Německo je stejně jako Česko národem piva. Co však u nás nenajdete, jsou tupláky.

Oktober fest v německu

Těmi je proslaven obzvláště festival Oktoberfest, který se tradičně koná v Mnichově v období října. Pivo se nalévá do litrových sklenic a roznášejí ho ženy v místním kroji dirndl.

Jehož nošení se zde zachovalo mnohdy i v běžném životě.

Po celém Německu fungují pivovary, jak velké komerční podniky, tak také malá lokální produkce, včetně klášterních pivovarů, které existují již stovky let a vyrábějí stále stejně kvalitní pivo.

V Německu se opravdu dobře najíte a napijete.

Naučte se německy, používejte světový jazyk

Německý jazyk

Němčina je jazyk, který se staletí prolínal s češtinou, v obou jazycích najdete mnoho společných výrazů.

Je světovým jazykem, který se vám jistě bude hodit.

Německo je důležitým obchodním partnerem České republiky a mnoho firem obchoduje s firmami českými.

Německo a němčina ????????

100 nejpoužívanějších německých slovíček
Nejlepší online kurzy němčiny
10 tipů, jak se naučit německy
Jak na německá slovíčka
Základy německé gramatiky

Když budete mít znalosti němčiny, otevře se vám více příležitostí jak v komunikaci, tak v pracovním životě.

Němčina je také jazykem, který je celosvětově známý a dá se s ním domluvit na mnoha místech mimo Německo. Například v Rakousku, Švýcarsku, v  Italských Alpách nebo Belgii.

Baltské moře a starodávné přístavy s úžasnou atmosférou

Baltské moře lemuje pobřeží Evropy ze severu a jeho divoké chladné vlny narážejí na pobřeží Německa.

Je zde hojná turistika, hlavně v letních měsících, kdy je možné se v moři koupat.

Na plážích se sbírá přírodní jantar, ze kterého se vyrábějí šperky a sošky.

Na pobřeží Baltského moře jsou rozložena historicky významná místa, z nichž největší a nejznámější je přístavní město Hamburg.

Německé přístavy

Je to důležitý dopravní uzel a nachází se v něm historické centrum města s mnoha dominantami, které lemují vodní kanály.

Sever této fascinující země se stal původním sídlištěm slovanských osadníků, kteří kolonizovali Evropu.

Velmi krásným místem k návštěvě je mys Arcona a ostrov Rujána, které byly jejich domovem. Jsou zde nádherná skalnatá pobřeží s bílými útesy spadajícími do moře.

Úchvatné vodní scenérie

Nejen mořem na severu, ale také mnohými jezery a vodními plochami je země proslulá. Letní dovolenou u vody si můžete užít i u Bodamského jezera, kde stojí malebný přístav s majákem a je obklopeno horami.

Vodní scenérie

Na procházku si můžete zajít do zámku v horách nebo si nakoupit suvenýry v městečku.

Německem protéká Rýn s krásnými zámky, Dunaj a Labe, kde se pořádají projížďky na loďkách mezi malebnými dřevěnými domečky.

Úžasné kaskádovité vodopády na řece Lechfall jsou 12 metrů vysoké a mají azurově modrou čistou vodu.

Pro ty, kteří se raději koupou v aquaparcích, je také nabídka této země velmi vysoká. Poblíž českých hranic je několik aquaparků a koupališť s mnoha vodními atrakcemi.

Rozmanitá kultura

Je to velmi kulturní země, s bohatou uměleckou a hudební základnou. Berlín je městem, kde bují veselý noční život v mnoha klubech, které navštěvovaly slavné hvězdy a party zde ránem nekončí.

Německá kultůra

V Německu se pořádá spousta hudebních festivalů, z nichž největší se koná na závodní dráze v Norimberku.

Ve městech najdete mnoho muzeií, galerií a operních domů, kde se hrají jak kusy klasické, tak také moderní díla.

Však právě tato země je rodištěm Beethowena, Strausse nebo Mendelssohna, jejichž operetní představení si zde můžete poslechnout v originálním znění.

V historických městech jsou v oblibě folkové festivaly se středověkou tématikou a trhy s prodejem farmářských i řemeslných tradičních výrobků.

Lidé jsou k turistům vstřícní a přátelští. V případě, že se vydáte do Německa pracovat, najdete si brzy uplatnění a také nové přátele.

Nakupování a pohodová atmosféra na vánočních trzích

Čím je Německé proslulé, to jsou bezesporu Vánoční trhy.

Konají se každoročně v období před Vánoci v mnoha německých městech. Nejslavnější trhy jsou v Norimberku.

Můžete zde ochutnat domácí perníčky, klobásky a svařené víno pocházející z vinic kolem řeky Rýn. Zajímavostí jsou také průvody čertů, které můžete spatřit v době, kdy se slaví Mikuláš.

Německo vánoční trhy

V údolí řeky Mosely se nachází vinice a krásná městečka se středověkými rytířskými hrady a stezkami mapující historii vinařství v oblasti.

Podobné články:

I v létě je zde bohaté vyžití, v Německu je několik slavných zoologických zahrad, jako Berlínská zoo, Norimberská zoo, Mnichovská Hellabrunn s přírodní rezervací, kde je chovaná divoká zvěř v přirozeném prostředí.

V zemi najdete také několik akvárií a zábavních parků.

Dušan Souček

Dušan Souček

Podnikatel, ???? cestovatel, věčný začátečník a samouk v Angličtině ????. Baví mě testovat a zkoušet různé možnosti formy studia. Svůj boj s Angličtinou sdílím na blogu www.myenglishhacks.cz

Stáhněte si zdarma e-book (krátké PDF) kde se dozvíte jednoduché triky na angličtinu (žádné revoluční metody 😂).

  • Například kde vzít čas na studia.
  • Díky jaké aplikaci dokážu každý den studovat (už pomalu půl roku)
  • A dalších, celkem 12 tipů
 

Na e-mail vám budeme posílat pouze informace ke studování jazyků a cestování. Spam nemáme rádi a neděláme jej. Samozřejmě se můžete kdykoli odhlásit a zastavit posílání e-mailů. Vaše osobní údaje (tedy e-mail) budu střežit jako oko v hlavě, přesně tak, jak zákon káže zde.

Doporučujeme:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zadejte e-mail, kam vám pošlu e-book.

Oblíbená audiokniha

Běžně: 399 Kč

Dnes: 199 Kč (ušetříte 200 Kč)

E-shop ProgresGuru slaví 10. narozeniny a všechny audioknihy teď pořídíte za 199 Kč. Více zde >>

Dárek zdarma 🎁

E-book: 10 + 2 hacků jak na ANGLIČTINU pro samouky