Sleva 20 % na jazykové kurzy od Easy Linga. Použijte slevový kód: SPEAKANDTRAVEL

Rychlý přehled

10 důvodů proč navštívit Rusko

Obsah článku

Rusko je úchvatná rozlehlá země s neopakovatelnou přírodou a kulturními tradicemi.

Je to unikátní země, která má také nádherná města s historicky významnými a architektonicky zajímavými stavbami.

Ať už se vydáte kamkoli, vždy vás čekají zážitky, na které nikdy nezapomenete.

Nádherné památky

Rusko je země s překrásnými památkami. Hlavní městem je Moskva, které vévodí středověký hradní komplex Kreml. Nádherné paláce se zlatými věžičkami jsou obehnány obrovskou kamennou hradbou z červených cihel.

Nachází se zde Rudé náměstí, kde se pořádají vojenské přehlídky. Kreml je sídlem vlády.

Rusko Moskva

V objektu také najdete Chrám Vasila Blaženého, který je velmi krásný a častým cílem fotografů. Díky svým výrazně barevným věžičkám se dostal do mnoha filmů i uměleckých děl.

Za návštěvu určitě stojí také Petrohrad. Je to město na severu Ruska. Je to barokní město se zdobnými měšťanskými domy, které nechal postavit Petr Veliký.

Je zde mnoho paláců a chrámů, které se nacházejí u řeky Něvy, jež překlenují zvedací mosty.

Zajímavostí tohoto nejseverněji položeného velkého města na světě jsou Bílé noci. Ty obyvatelé města zažívají v letních měsících a jsou to noci, kdy slunce zcela nezapadá a stále panuje pološero.

Úchvatná příroda

Rusko je z velké části zalesněno a lidské osídlení je velmi řídké. Proto zde najdete nezapomenutelnou a divokou přírodu. Můžete se vydat do hor a zdolat největší horu Evropy Elbrus nebo Šcharu či Běluchu.

V ruské přírodě není výjimkou spatřit medvěda, rysa, vlky a vysokou zvěř. Ve vysokých lesích se prohánějí také obrovští bizoni, tetřevi, zajíci a lišky.

Ruská příroda

Díky své rozlehlosti obsahuje několik biotopů. Jak rozsáhlé stepi na jihu, tak husté lesy na většině území, tak také polární oblasti, kde se vyskytují rovněž lední medvědi a tuleni.

Králem zasněžených ruských lesů je tygr usurijský.

Podobné články:

V Rusku vás čekají neskutečné přírodní scenérie říkající si o vyfocení. Uvidíte zasněžené vrcholky hor, na něž navazují louky plné květin a jezírka jako z pohádky.

Čím jsou ruské lesy proslulé, jsou bohaté lesní plodiny, místní obyvatelé nacházejí obrovské hřiby, kterými se pravidelně chlubí na internetu a velké množství lesních plodů.

V řekách a jezerech se prohánějí obrovské ryby, které jsou častým cílem sportovních rybářů a jejich úlovky dosahují obřích rozměrů. Najdete zde tresky, štiky, okouny, lososy, lipany, tajmeny, jelce a mníky.

Ulovené ryby se někdy vcelku suší na slunci a potírají solí a poté konzumují. Můžete si je rovněž zakoupit na místních trzích.

Kulturní vyžití

Jestliže cestujete raději za kulturou, Rusko je pro vás to pravé místo. V Moskvě a Petrohradu bují bohatý noční život a jsou zde mnohá divadla, muzea, galerie, tematicky zaměřené kluby a bary.

Balet

Moskevská opera je vyhlášená svými baletními i operními vystoupeními a oslňující je také vojenský soubor Alexandovci.

Koná se zde rovněž mnoho koncertů moderní hudby a k tomu přináležející kulturní seskupení mladých umělců a hudebníků, kteří objevují nové styly.

Země, kudy kráčela historie

Rusko je zemí mohutných historických událostí. Vznikla zde Říjnová revoluce, která zapálila svrhnutí několika monarchií v celém světě.

Můžete navštívit Leninovo mauzoleum s nabalzamovaným tělem Lenina.

Leninovo mauzoleum

Nejen blízká historie, ale také události dávné hýbaly touto zemí na pomezí dvou světů, kde se střetává východ se západem.

Pronikaly sem vlivy ze zemí Asie i Evropy a proto je obyvatelstvo pestré a s bohatými kulturními tradicemi, které se postupně vyvíjely do dnešní podoby.

Dobré jídlo

V Rusku se určitě dobře najíte. Místními specialitami je hustý vývar boršč nebo těstoviny pelmeně.

Boršč

Rusko je také zemí pravého kaviáru, který zde konzumují především vyšší vrstvy, ale v lepších restauracích jej najdete určitě taky.

V Rusku si můžete dát dobrý selský chléb, podobný jako u nás a oblíbenou činností je zde zavařování a nakládání.

Na ruských trzích i supermarketech koupíte různé druhy zavařené zeleniny nebo také lesní houby v nálevu.

Díky bohatým vodním tokům a blízkému moři se zde konzumují rovněž ve velkém ryby. Dejte si jesetera, slanečka nebo tresku či tuňáka.

Bohaté tradice

Rusko je zemí tradiční, kde vás ve vsi uvítají chlebem a solí. Pokud toužíte poznat to pravé Rusko, cestujte na venkov. Na různých slavnostech spatříte tradiční ruské kroje, jídla i zábavu.

Atrakcí jsou rovněž kozácké přehlídky s koňmi.

Slaví se zde mnoho svátků, jak pravoslavné náboženské svátky, do kterých spadají i Vánoce a Velikonoce, tak také občanské svátky, při kterých jsou ve městech velké ohňostroje.

Cestujte za sportem

Nejen horolezectví po pohořích Kavkazu a Uralu, ale také turistika je zde obecně oblíbená aktivita. Můžete si projít nebo projet rozsáhlé Rusko křížem krážem nebo využít Transsibiřskou magistrálu, s níž cesta trvá šest dní a navštívit různá zajímavá místa.

Ruská příroda a sport

Rusko je zemí sportu, místní sportovci často vyhrávají v mnoha různých disciplínách.

Provozují se zde především sporty zimní, jako je lyžování, bruslení nebo hokej. Existují tu významná horská lyžařská střediska.

V oblastech severního moře můžete také zažít extrémní potápění v ledové vodě pod ledovými krami.

Na vodních plochách, kterými Rusko disponuje, je možné surfovat, plavat a v řekách rybařit.

Rusky se nejlépe naučíte, když zemi navštívíte

Ruštinu si nejsnáze procvičíte, když Rusko navštívíte. Při komunikaci s místními poznáte všechny složitosti jazyka a naučíte se správnou fonetickou výslovnost.

Budete se také orientovat v místní kultuře a zvyklostech a tím snáze pochopíte význam slov.

Jazyk zažijete a zafixujete si jej, tak se vám bude lépe rusky komunikovat.

Rusko a ruština ????????

Nejlepší online kurzy ruštiny
10 tipů jak se naučit rusky
Jak na ruská slovíčka

Nádherná mořské pobřeží a jezera

Rusko má nádherné mořské scenérie. U severního moře spatříte neskutečně krásné pláže a ledové kry, na kterých důstojně kráčejí lední medvědi.

Jezero Bajkal

Tato rozlehlá země je obklopena několika moři, kromě Severního moře zde najdete také Azovské moře, Černé moře, Kaspické, Barentsovo nebo Čukotské.

Můžete se zde plachtit na jachtách, věnovat se rybolovu nebo vodním sportům, jako je potápění.

V Rusku jsou rovněž velká jezera, jako je Bajkal, Oněžské jezero nebo Kujbyševská přehrada. Jsou tady také obrovské řeky, z nich největší je Volha, která protéká hlavním městem Moskvou.

Hurá na nákupy

Ve velkých městech jako je Moskva a Petrohrad je mnoho obchodních domů a tržišť, kde najdete množství věcí za levnou cenu, jež si můžete nakoupit a dovézt domů jako suvenýry.

Nakoupíte zde různě barevné matrjošky nebo dřevěné výrobky z místní řemeslné výroby. Dále pak textil, ručně vyšívané dečky nebo oděvy a z potravin nakládanou zeleninu či houby.

I oblečení nebo boty nakoupíte za přiměřenou cenu. Rusko je od pradávna v obchodním spojení s orientálními zeměmi, které jsou proslulé výrobou zdobných perských koberců a pestrobarevných látek se složitými květinovými vzory.

Můžete si zakoupit typický ruský květovaný šátek nebo různé tradiční tkaniny.

Matrjošky

V Rusku se také hodně peče a tradiční pochoutkou jsou zde zdobené perníky nebo různé sušenky, bonbony a sladkosti. Nakoupit si rovněž můžete kaviár nebo ryby v různých nálevech, slanečky, sledě nebo zavináče.

Přečtěte si také:

Je zde bujná a divoká příroda, která obyvatelům nabízí také velmi kvalitní med nebo přísady do přírodních kosmetických produktů, jež jsou velmi oblíbené.

Nakoupit si můžete i různé byliny, koření nebo zdraví prospěšné rostliny jako je houba čaga, jejíž pravidelné užívání zaručuje dlouhověkost.

Redakce My English Hacks

Redakce My English Hacks

Nadšení studenti angličtiny a dalších jazyků, cestovatelé, věční začátečníci, učitelé, lektoři. Píšeme pro vás články s tipy jak co nejlépe a nejefektivněji studovat jazyky. ????

Stáhněte si zdarma e-book (krátké PDF) kde se dozvíte jednoduché triky na angličtinu (žádné revoluční metody 😂).

  • Například kde vzít čas na studia.
  • Díky jaké aplikaci dokážu každý den studovat (už pomalu půl roku)
  • A dalších, celkem 12 tipů
 

Na e-mail vám budeme posílat pouze informace ke studování jazyků a cestování. Spam nemáme rádi a neděláme jej. Samozřejmě se můžete kdykoli odhlásit a zastavit posílání e-mailů. Vaše osobní údaje (tedy e-mail) budu střežit jako oko v hlavě, přesně tak, jak zákon káže zde.

Doporučujeme:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zadejte e-mail, kam vám pošlu e-book.

Oblíbená audiokniha

Běžně: 399 Kč

Dnes: 199 Kč (ušetříte 200 Kč)

E-shop ProgresGuru slaví 10. narozeniny a všechny audioknihy teď pořídíte za 199 Kč. Více zde >>

Dárek zdarma 🎁

E-book: 10 + 2 hacků jak na ANGLIČTINU pro samouky