Sleva 20 % na jazykové kurzy od Easy Linga. Použijte slevový kód: SPEAKANDTRAVEL

Rychlý přehled

10 důvodů, proč navštívit Anglii

Obsah článku

Ještě jste nebyli v Anglii?

V tom případě přicházíte o neuvěřitelné zážitky, které si můžete z návštěvy tohoto ostrovního království odnést.

Anglie je sice v Evropě, ale zároveň je v mnohém odlišná a je zde stále co objevovat.

Koneckonců Anglie je přeci země nejvýznamnějšího světového jazyka – angličtiny, královské rodiny, neustálých dešťových přeháněk, obdivuhodných památek, ale také třeba Harryho Pottera, Sherlocka Holmese, Beatles nebo Shakespeara.

V Anglii se skrývá velké přírodní a kulturní bohatství, které byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Nádherná příroda a úžasné scenérie

Možná, že příroda není to první, co vás v souvislosti s Anglií napadne, ale kdo někdy stanul uprostřed blat v Dartmooru ví moc dobře, jak je anglická příroda úžasná.

Díky častým dešťům, kterými je ostrov neustále zásobován, a relativně stabilním teplotám se zde vytvořila nádherná, zelená krajina, která přímo vybízí k podnikání túr a objevování zapomenutých koutů.

V Anglii najdete několik národních parků, které byste rozhodně neměli vynechat. Vyrazte do již zmíněného Dartmooru, obdivujte nekonečná jezera v oblasti Lake District, objevujte rozsáhlá vřesoviště a pozorujte u toho divoké dartmoorské poníky.

Omezovat se rozhodně nemusíte jen na vnitrozemí, pobřeží Anglie je plné uhrančivých míst jako jsou křídové útesy v Doveru nebo nádherné pláže Cornwallu.

Anglie a angličtina ????????

10 tipů, jak se naučit anglicky
100 nejčastějších slovíček
Nejlepší online kurzy angličtiny
Jak na anglická slovíčka

Historické události, které hýbaly světem

Anglie je bezpochyby zemí, kde se tvořily dějiny. Ať už hledáte antické památky, středověká města, nebo moderní budovy, nebudete zklamaní. A nejde jen o prastaré památky, ale také o celého genia loci této oblasti.

Vždyť právě tady kdysi někdo vytvořil kamenný Stonehenge, zde dobývali Římané nová území. Tady král Jindřich VIII. založil anglikánskou církev, aby se mohl rozvést, stejně jako tu Shakespeare sepsal nesmrtelného Romea a Julii, jejichž příběh stále lidé milují.

A na své si určitě přijdou i milovníci novodobějších dějin. Odsud se do Evropy šířila průmyslová revoluce, tady brázdily místní krajinu první parní vlaky.

Podobné články:

Velká Británie byla jednou z mála zemí na evropském kontinentu, která nepadla do rukou nacistům, a pozůstatky vysilující Bitvy o Británii zde najdete na mnoha místech dodnes. Právě tady lidé čelili bombardování, poslouchali Churchillovy projevy o krvi, potu a slzách, tady sídlily exilové vlády, včetně té československé.

Anglie je zkrátka místem s neuvěřitelnou historií, na jejíž odkazy tu narazíte na každém rohu. Středověké hrady, velkolepé paláce i antické památky jsou jen připomínkou událostí, které formovaly světové dějiny.

Angličtinu se nejlépe naučíte cestováním

Přestože po světě existuje nespočet míst, kam se vypravit za studiem angličtiny, kolébkou angličtiny je a stále bude Velká Británie. Pokud se chcete naučit ten správný anglický přízvuk, není lepšího místa než Anglie.

Taje a záhady anglické gramatiky ????????

Anglické časy jednoduše: velký přehled
Frázová slovesa: Jak na ně?
Trpný rod v angličtině přehledně a jednoduše
Přídavná jména a stupňování přídavných jmen
Modální slovesa v angličtině
Zájmena v angličtině

Můžete se přihlásit na jazykový kurz, kterých je zde provozován nespočet v rámci, kterého budete mít zařízené i ubytování a hodiny angličtiny.

Zařídit si jazykovou školu samozřejmě můžete i sami. Další možností, jak se nenásilně angličtinu naučit, je nějakou dobu v Anglii žít. Vydat se sem můžete za klasickou prací nebo třeba zkusit dělat au pair. Díky každodenní komunikaci s dětmi vám angličtina za chvíli půjde sama.

Ale i krátká návštěva může, zejména začátečníkům, s angličtinou pomoci. Minimálně si vyzkoušíte komunikaci v angličtině v běžných situacích a zjistíte, že se určitě domluvíte o něco lépe, než jste si mysleli.

Dívejte se po nápisem, snažte se poslouchat, jak Angličané vyslovují a za chvíli uvidíte zlepšení.

Hospody a pivo, na které se nezapomíná

Anglie je proslulá i tzv. pubs neboli hospodami, kam si můžete po náročném dni skočit na večeři a k tomu si dát lahodné pivo nebo báječný cider.

Tyto hospůdky jsou v Anglii na každém rohu a pokud se tam vydáte, rozhodně byste si na ně měli alespoň jeden večer vyhradit.

Tyto hospody jsou proslulé anglickými kvašenými pivy s vysokým podílem obilovin, ale známé jsou i anglické jablečné točené cidery. Objednat si můžete také tzv. shandy, což je mix piva a limonády.

Většinou se tyto hospody nacházejí na rohu ulic a na křižovatkách. Pro našince je to sice trochu zvláštní, ale anglické hospody jsou také mnohdy obsypané truhlíky a někdy i soutěží mezi sebou v tom, kde mají nejhezčí květinovou výzdobu.

5. Cestování do Anglie a kulturní vyžití

Anglie je země, ze které pochází nespočet legendárních kulturních kousků. Bude rájem pro milovníky literatury, kteří se mohou vypravit do bydliště nejslavnějšího anglického dramatika.

Nemusíte se ale soustředit jen na Shakespeara, z Anglie pocházejí i George Orwell, Jane Austenová, Charles Dickens nebo sestry Bronteovy. Takže pokud se toužíte projít po místech, kde se seznámila Elisabeth s panem Darcy, můžete ho zkusit najít právě v Anglii.

Anglie je ale i pro ty, kteří nejsou zrovna milovníci literatury. Zejména v Londýně se odehrávala celá řada známých filmů a vy se tak můžete zajít podívat třeba do Notting Hill ze stejnojmenného filmu.

V Anglii také naleznete ateliéry, kde se natáčelo sedm dílů filmů o slavném kouzelnickém učni Harry Potterovi. Mnohá londýnská zákoutí poté poznáte i ze slavných moderních seriálů jako třeba Sherlock nebo Doctor Who.

Aby té kultury nebylo málo, je Anglie prosákla i slavnou hudbou. Právě odsud pocházely legendární Beatles, Queen nebo Rolling Stones. A i v dnešní době zde najdete velké množství světoznámých hudebníků, třeba Eda Sheerana nebo Adele.

6. Královna a její rodina

Královská rodina je s Velkou Británií spjata již dlouhá staletí a Britové k ní mají velmi specifický vztah. Odrazy její existence a důležitosti pro Brity jsou v Anglii vidět na každém kroku.

Při návštěvě Londýna můžete zajít na prohlídku Buckinghamského paláce a poznat, kde a jak královská rodina žije a pracuje. Třeba zahlédnete i královnu Alžbětu II. při některých jejích panovnických povinnostech.

Pokud byste se zábavnou formu chtěli před návštěvou dozvědět něco více o královské rodině, zkuste se podívat na populární seriál The Crown, který je britskou královskou rodinou inspirovaný, nebo si třeba pusťte oceňovaný film Králova řeč, který se odehrává během druhé světové války.

7. Květ vlčího máku a jiné tradice

Velká Británie má, stejně jako kterákoliv jiná země, velké množství tradic a zvyků, které místní dodržují a nám mohou připadat fascinující a zajímavé.

K některým se nejspíš jako běžní turisté moc nedostanete jako například k vánoční tradici Christmas trackers, což je jakýsi papírový bonbon, který si každý roztrhne a uvnitř najde čokoládu, vtip a malý dáreček.

Existuje ale spousta anglických tradic, na které můžete narazit i při turistické návštěvě.

Pokud do Anglie zamíříte ve vánočním období, můžete se těšit na nádhernou výzdobu a všudypřítomné koledníky, zpívající před londýnskými domy.

Zajímavé jsou také tradice, které se dodržují na den válečných veteránů, kdy si každý do klopy jako poctu vloží květ vlčího máku a celé ulice se díky této výzdobě zbarví do červena.

Užijete si určitě i den sv. Patrika, který má původ v katolickém Irsku, ale slaví se po celé Británii. Lidé se oblékají do zelené, ulice jsou stejně tak vyzdobené a můžete se těšit na zelené jídlo i pití.

8. Kosmopolitní Londýn

Celá Anglie je fascinují a úžasná země, ale Londýn je město, kterému byste rozhodně měli věnovat alespoň několik dní. Big Ben, Tower Bridge, London Eye, Buckinghamský palác nebo Katedrála sv. Pavla, to všechno na vás čeká v hlavním městě Velké Británie, Londýně.

Není zajímavý jen díky památkám a historii, ale je také velmi multikulturní a můžete zde poznat kulturu, zejména bývalých britských kolonií.

Těšit se můžete i na královské stráže s typickými metr vysokými černými čepicemi, nebo na moderní budovy. Nakupovat a trochu se rozmazlit se můžete na Oxford street, k městu samozřejmě neodmyslitelně patří i všudypřítomné červené telefonní budky.

Pozor ale, Londýn je moc pěkné město k návštěvě, ale rozhodně to není levné místo k životu.

9. Vypravte se na venkov

Anglický venkov je doslova kouzelný a uvidíte, že učaruje i vám. Vlnitá krajina, plná šťavnaté zelené s řadami kamenných domků a popásajícími se poníky a huňatými ovcemi v ohradách. I tak vypadá anglický venkov.

Kromě doškových střech a dlážděných uliček zde navíc narazíte na milé a přátelské místní obyvatele, kteří s vámi dozajista rádi vyrazit na večerní posezení do některé z místních hospůdek.

Nezdržujte se tedy během návštěvy Anglie výhradně ve městech a vyjeďte si na venkov na čerstvý vzduch a za dalším poznáváním krásné Velké Británie.

Anglii už znáte a chcete trošku exotiky a dobrodružství?

Podívejte se na 10 exotických zemí, kde se domluvíte anglicky.

10. Fish and chips, anglická snídaně a další pochutiny

Je pravda, že zrovna Anglie není natolik proslulá svým jídlem jako jiné země. A přestože se častěji mluví o francouzské nebo italské kuchyni, má určitě i Anglie co nabídnout.

K snídani byste neměli opomenout typickou lahodnou anglickou snídani, která sestává z vajíček na mnoho způsobů, fazolí v tomatě, toastů, párečků, slaniny a dalších slaných delikates.

Přečtěte si také:

Během dne, až budete objevovat krásy této ostrovní země, si můžete pochutnat na nejrůznějším streetfoodu. Proslulé jsou zejména křupavé fish and chips, což sice není nejzdravější svačinka, ale o to je lahodnější.

Zapomenout byste neměli ani na čaj earl grey o páté s nějakou sušenkou nebo nadýchaným muffinem. Dále byste si měli v některé z hospůdek objednat typický sheppard pie se zapékanou kaší.

I u nás jsou navíc proslulé některé produkty, které se v Anglii dají sehnat velmi snadno jako například čokoláda Cadbury.

Dušan Souček

Dušan Souček

Podnikatel, ???? cestovatel, věčný začátečník a samouk v Angličtině ????. Baví mě testovat a zkoušet různé možnosti formy studia. Svůj boj s Angličtinou sdílím na blogu www.myenglishhacks.cz

Stáhněte si zdarma e-book (krátké PDF) kde se dozvíte jednoduché triky na angličtinu (žádné revoluční metody 😂).

  • Například kde vzít čas na studia.
  • Díky jaké aplikaci dokážu každý den studovat (už pomalu půl roku)
  • A dalších, celkem 12 tipů
 

Na e-mail vám budeme posílat pouze informace ke studování jazyků a cestování. Spam nemáme rádi a neděláme jej. Samozřejmě se můžete kdykoli odhlásit a zastavit posílání e-mailů. Vaše osobní údaje (tedy e-mail) budu střežit jako oko v hlavě, přesně tak, jak zákon káže zde.

Doporučujeme:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zadejte e-mail, kam vám pošlu e-book.

Oblíbená audiokniha

Běžně: 399 Kč

Dnes: 199 Kč (ušetříte 200 Kč)

E-shop ProgresGuru slaví 10. narozeniny a všechny audioknihy teď pořídíte za 199 Kč. Více zde >>

Dárek zdarma 🎁

E-book: 10 + 2 hacků jak na ANGLIČTINU pro samouky