Sleva 20 % na jazykové kurzy od Easy Linga. Použijte slevový kód: SPEAKANDTRAVEL

Rychlý přehled

Nejlepší online kurzy angličtiny

Obsah článku

Hledáte efektivní a rychlý způsob jak se naučit anglicky z pohodlí domova?

Chcete vědět jaký jsou nejlepší online kurzy angličtiny?

Tenhle moderní způsob učení angličtiny láká stále více lidí.

A není se čemu divit. Je to snadné, rychlé, efektivní a nakonec i levné. Nemusíte nikam dojíždět a studujete si kdykoli, kdekoli a jak dlouho vám to vyhovuje.

Já osobně tento způsob učení jazyků miluju a za poslední roky jsem vyzkoušel spoustu online kurzů angličtiny, aplikací, a dalších online způsoby jak studovat angličtinu.

Některé byly super, některé mi řekněme “nevyhovovali”.

Takže pokud hledáte opravdové zkušenosti a recenze online kurzů angličtiny, tak jste tady správě.

Tady je můj přehled.

Rychlý přehled nejlepších online kurzů angličtiny

1. Online jazyky – TOP jazykové online kurzy od české jazykovky ✅
2. EasyLingo – česká aplikace a online kurzy v jednom – můj favorit ❤️
3. Italki – pokud hledáte lektory i freestyle pokec z celého světa ????
4. Preply – zajímavé studijní plány a špičkový lektoři ????‍????
5. Duolingo – není to moc efektivní, ale je to zdarma ????
6. EnglishMe – česká aplikace o největšího webu o angličtině v ČR ????????
7. NovaKid – nejlepší online kurzy angličtiny pro děti ????????
8. Mondly – pokud hledáte rychle a krátké lekce na každý den ????

Jak vybrat správný online kurz angličtiny?

Jednoduše. Online kurz angličtiny, nebo aplikace není závazek na celý život. Když vám nebude vyhovovat, tak to snadno změníte. Výběr je velký.

Já jsem zastánce toho, že není dobré dlouho přebírat, ale věci si rovnou vyzkoušet v praxi. Snad všechny online kurzy a apky nabízejí nějakou možnost free verze, nebo dema a můžete si je tak dopředu vyzkoušet.

Vyzkoušejte si online kurzy angličtiny zdarma

Na rovinu, z několika osekaných demo lekcí si málokdy dokážeme udělat plnohodnotný závěr. Sám si vždy raději zaplatím přístup alespoň na 1 měsíc. Většinou to vyjde na pár stovek. 1 lekce s lektorem je často dražší. A za ten jeden měsíc už dokážu jasně říct, jestli mi to bude, nebo nebude vyhovovat.

Například české online kurzy od Online jazyků, nebo aplikaci EasyLingo mají vždy první lekci zdarma.

Cena by neměla rozhodovat

Jasně, cena je určitě důležitá. Ale na rovinu, chcete se naučit jazyk, nebo chcete jenom ušetřit? Naštěstí náklad na jazykové online kurzy a aplikace není velký. V pohodě se vejdete do pár stovek měsíčně, nebo 1 – 3 tisíc za jednorázové pořízení online kurzů.

Vždy se ale snažte posoudit, co za své peníze dostáváte. Pro mě je důležitý posun a efektivita učení. Například u Duilinga, které je celé zdarma jsem nikdy neměl pocit, že se efektivně posouvám v angličtině.

✅ Tip: Víte, že první lekce s živými lektory u Italki jsou cenově zvýhodněné?

Jazyková úroveň

Měli byste zvolit takový kurz, který bude na hraně vaší jazykový úrovně. Mě nejvíce funguje, když se pustím do studia kurzu, který je spíše o úroveň výše, než když si budu neustále opakovat jednoduchou látku, kterou už znám.

Většina online kurzů vám s určením vhodné úrovně pomůže. Ale někde to je trošku výzva a budete se muset prokousat lekcemi pro začátečníky.

Jak rychle a často chcete studovat

S aplikacemi na angličtinu můžete studovat klidně jenom několik minut denně. U intenzivních kurzů angličtiny s živými lektory si budete muset vyhradit více času.

Nemusí nutně platit, že čím více času dáte studiu, tím rychleji se jazyk naučíte. Důležitá je efektivita a vhodně zvolené metody. Chce to zkoušet, co vám bude vyhovovat.

Jaké používá online kurz výukové metody

Na rovinu, každý autor online kurzu vám bude tvrdit, že jeho metody jsou ty nejlepší. Někdo k tomu občas přidá i slova jako “revoluční, legedární, ultramegaefektivní, atd”.

Tohle je potřeba opravdu vyzkoušet a zjistit co vám vyhovuje. Jen dejte pozor ať nakonec nehodnotíte online kurz pouze podle toho jak vás to baví. Zkuste se opravdu kriticky podívat na to, jak vás kurz posouvá dopředu.

Účel studia

Studujete abyste si připomenuli základní anglický slovíčka před cestou na dovolenou, nebo potřebujete dlouhodobě pilovat profesní angličtinu a získávat více sebevědomí na jednání se zahraničními partnery?

Hodně aplikací a online jazykovek nabízí i odborné jazykové kurzy, které budou často lepší volba, než obecné a základní kurzy.

Výukový jazyk

Poměrně důležitý bod pro začátečníky. Ale je pravda, že téměř všechny aplikace a nástroje učí angličtinu v našem rodném jazyce. Pokud se tedy nerozhodnete pro studium s rodilými mluvčími.

Což má své pro i proti.

Musí vás to bavit!

Tohle vám řekne každý lektor, nebo učitel angličtiny. My říkám, abyste s touhle “metrikou” byly opatrní. To že vás něco baví ještě nutně neznamená, že se efektivně učíte angličtinu.

Samozřejmě studium nemůže být vyloženě nudná záležitost. Ale zábava by neměl být hlavní faktor při výběru online kurzu. Rozhodně ne, pokud se chcete učit rychle a efektivně.

Srovnání online kurzů angličtiny

Vysvětlení k tabulce:

 • Úroveň (kurzy) znamená šíři učiva, které vám aplikace nabízí. Můžou to být tedy kompletní kurzy od A1 – C1, ale také různé další odborné a specifické kurzy, které můžete získáte.
 • Metody naznačují variabilitu a počet různorodých cvičení (poslech, doplňovačky, psaní, mluvení, atd.)
 • Čeština znamená, že je výuka vedená v českém jazyce.
 • Cena (orientační). Je těžké cenově porovnávat různé aplikace a online kurzy. Náš údaj je orientační, a zároveň nejběžnější, který zaplatíte.
 • Hodnocení je jediný subjektivní údaj. Je to hodnocení na základě ceny a výkonu. Výsledek se zakládá na našich zkušenostech s nástrojem / aplikací.

ÚROVNĚ
(kurzy)

METODY

ČEŠTINA

CENA
(orientační)

HODNOCENÍ
(cena / výkon)

A1 - B2
(43 kurzů)

interaktivní cvičení a řízené opakování

Ano


2 470 Kč
(1 kurz)

4.5/5

A1 - B2
(43 kurzů)

interaktivní cvičení a řízené opakování

Ano

229 - 499 Kč
(měsíčně)

5/5

Individuální

Online lekce

Ne

100 - 900 Kč
(lekce)

4.5/5

Individuální

Online lekce

Ne

187 - 880 Kč
(lekce)

4.5/5

Jeden hlavní kurz

krátké zábavné lekce

Ne

zdarma 

(reklamy)

2.5/5

Mluvená angličtina

individuální lekce pro děti

Ano

245 - 305 Kč
(lekce)

nehodnoceno

Kurz pro začátečníky

krátké interaktivní lekce

Ano

1 490 Kč
(ročně)

4/5

Jeden kurz
(rychlé lekce)

krátké tématické lekce 

Ano

246 - 399 Kč
(měsíčně)

3.5/5

V našem hodnocení vyhrálo EasyLingo (5/5). Je to díky výbornému poměru zábavy, opravdového učení angličtiny a ceny aplikace. (vysvětlení gramatiky, řízené opakování, atd.)

Úplně stejné rozhraní najdete u Online jazyků (4,5/5) (je to stejná firma, která vyvíjí EasyLingo), ale rozdíl je v tom, že tady za cenu 2 470 Kč získáte pouze jeden kurz (třeba půlku úrovně B1).

Ale u EasyLinga za podobnou čásku získáte přístup k 43 online kurzům angličtiny za pár stovek měsíčně. Ale ne každému může měsíční předplatné vyhovovat. Proto tu uvádíme obě možnosti.

Italki (4,5/5) a Preply (4,5/5) jsou velmi podobné stránky, které vás propojí s lektory z celého světa. Jedinou “nevýhodou” je absence češtiny. Ale to nám studentům angličtiny určitě nevadí.

Duolingo (2,5/5) u nás moc neboduje. Sice je zdarma, ale o efektivitě učení se tady moc mluvit nedá. Některý cvičení jsou nesmyslně primitivní a věty, které se naučíte často nikdy v praxi nepoužijete.

Mondly (3,5/5) je z našeho pohledu příliš jednoduché a kurzy vás nevedou ke stále náročnějším cvičení, takže se posouváte velmi pomalu. Je to ale hezká aplikace a někomu může vyhovovat.

EnglishMe (4/5) je určitě zajímavá aplikace od českého učitele angličtiny a autora projektu Help for English. Je to jednoduchý online kurz, který určitě stojí za to vyzkoušet.

Novakid (nehodnoceno) je skvělý projekt, který vaše děti (4 – 12 let) naučí angličtinu pomocí individuálních lekcí s živými lektory. Pro děti jasná volba.

Online jazyky

TOP jazykové online kurzy od české jazykovky 

Cena: 890 – 2490 Kč / kurz
Způsob výuky: Různá zábavná cvičení, vysvětlení gramatiky a řízené opakování látky
Kurzy: 43 online kurzů angličtiny (A1 – C2)
Dostupnost: Počítač, tablet, mobil

Získejte slevu 20 %. Použijte slevový kód: SPEAKANDTRAVEL (aktivovat slevu)

Online jazyky patří mezi nejlepší online kurzy na českém internetu. Mají velkou nabídku kurzů a hlavně, všechny kurzy jsou v češtině. Můžete studovat i na mobilu v jejich mobilní aplikaci.

Spíš než aplikace, jsou to opravdové jazykové kurzy. Takže to není jenom o zábavném klikání, ale většinu látky vám opravdu detailně vysvětlí.

Všechny kurzy jsou rozdělený do několika tématických kapitol. A každá kapitola obsahuj 20 – 30 nejrůznějších cvičení. Kurzy angličtiny jsou opravdu detailně propracované. Třeba úroveň A2 (věčný začátečník) je rozdělena do 2 kurzů A1- a A2+. Takže jazyk se učíte opravdu detailně a pozvolna.

Samotný cvičení jsou různý doplňování, skládání slov, poslouchání videí, atd. Na konci každé kapitoly potom máte za úkol namluvit krátký příběh z věcí, které jste se naučili během lekce. Na to potom dostanete zpětnou vazbu přímo od lektorů angličtiny.

Super také je, že všechnu novou látku a gramatiku vám polopatě vysvětlí v češtině.

Cena kurzů se pohybuje od 890 Kč až po běžných 2.490 Kč za 1 kurz. Velkou výhodou je, že vám kurz už zůstane napořád a můžete se k němu kdykoli vracet.

Ukázka ze studovny
Ukázka z lekce

Nic neriskujete…

Všechny kurzy si můžete zdarma vyzkoušet ????

Ukázková lekce zdarma

Osobní zkušenost s Online jazyky – angličtina

Se studiem angličtiny s Online jazyky mám bohaté zkušenosti. Nestuduju ale s Online jazyky, ale s EasyLingem. Tyhle dvě aplikace (online kurzy) jsou totiž úplně stejné. Rozdíl je v tom, že EasyLingo má i kurzy ve španělštině a polštině a začínají se s ní učit i cizinci. Online jazyky jsou starší a soustředí se hlavně na český a slovenský studenty.

Další rozdíl je v ceně. U Online jazyků si kupujete za plnou cenu jednotlivé kurzy, u EasyLinga si platíte měsíční předplatné a máte přístup rovnou k 50 kurzům (záleží na formě předplatného).

Ale k té osobní zkušenosti. S přestávkami s nimi studuju už několik let a podařilo se mi dostat z úrovní A1 (úplný totální anglický nemehlo) na úroveň B1. Teď už se nebojím dát si lekci s rodilým mluvčím, docela dobře se mi daří číst odborný knížky a poslouchat podcasty v angličtině.

Vyhovuje mi, že si lekci můžu vyklikat ráno v tramvaji, když jedu do práce. A paradoxně mě nejvíc vyhovuje, že tyhle kurzy nejsou tak zábavné, ale opravdu vás látku učí. To je důvod proč je dlouhodobě upřednostňuji před většinou zábavnějších a možná i cenově dostupnějších aplikací.

Další zkušenost a moje osobní tipy na studiem najdete v naší recenzi Online jazyků.

Výhody

 • Největší česká online jazykovka.
 • Vše je vysvětleno v češtině!
 • Gramatika je detailně vysvětlená
 • Většinu lekcí opakujete látku. Děsná nuda, ale funguje to.
 • Rozumná cena.
 • Vtipná vyhodnocovací videa.
 • Soutěž s ostatními studenty.

Nevýhody

 • Nefunguje offline.
 • Někdy je opakování fakt za trest.

Nabídka online kurzů angličtiny je opravdu široká. Od detailních kurzů pro začátečníky, pokročilé až po opravdové experty. V nabídce ale najdete i angličtinu pro děti, pro cestovatele a nechybí ani široká nabídka kurzů odborné angličtiny.

Mimochodem, už jsem říkal, že když si zakoupíte kurz a zjistíte, že vám nevyhovuje protože je příliš těžký, nebo naopak lehký, tak stačí napsat do Online jazyků a oni vám ho zdarma vymění za jiný.

A navíc si můžete všechny kurzy zdarma vyzkoušet. ???? Tady jsme pro vás vybrali několik nejoblíbenějších kousků.

Angličtina pro začátečníky 

Angličtina pro začátečníky

Existují dva typy začátečníků: Ti, kteří s angličtinou teprve začínají, a ti, jež jsou takzvanými věčnými začátečníky.

Neznám nikoho, kdo by se angličtinu ještě nikdy neučil. Ale znám opravdu hodně lidí, kteří s ní neustále začínají.

Začátečnické kurzy o Online jazyků jsou skvělá volba. Jdou do hloubky a naučí vás základy opravdu poctivě a dlouhodobě.

Vyzkoušet kurz angličtiny A1- zdarma

Vyzkoušet kurz angličtiny A2- zdarma

Angličtina pro pokročilé 

Angličtiny pro pokročilé

Objednáte si kafe, zeptáte se na cestu a dokážete si koupit lístky na vlak?

Jestli už máte základy, ale pořád si nepokecáte s přáteli ze zahraničí v hospodě, tak je možná čas začít na angličtině intenzivně pracovat.

Kurzy pro pokročilejší studenty od úrovně B1 až B2 jsou také precizně vedený a látku vás učí pozvolna a do hloubky. Důležité je studovat pravidelně. Alespoň 20 minut denně.

Vyzkoušejte kurz angličtiny B1- zdarma

Vyzkoušejte kurz angličtiny B2- zdarma

Odborné online kurzy angličtiny 

I pokud se v angličtině už plynule domluvíte, tak se můžete dostat do situace, kdy vám budou chybět znalosti odborné angličtiny. Tedy takové, jež například využijete v komunikaci s vědeckými pracovníky či ve specifických oborech.

K naučení se takovéto angličtiny vám pak skvěle poslouží některý z odborných kurzů. 

Ani v tomto případě nebudete ochuzeni o možnost si kurzy vyzkoušet zdarma. Všechny kurzy nabízejí ukázkovou lekci zdarma.

Angličtiny pro právníky B1+

Angličtina pro strojírenství B1+

Angličtina pro finanční sféru B2+

Angličtina pro cestovatele 

Angličtina je oficiální jazyk všech cestovatelů. Vyřídíte všechny důležité věci. Zeptáte se na cestu, najdete správný východ z metra, nakoupíte si věci, které jste zapomněli doma, atd.

Navíc, pokud je pro vás při cestování důležité poznávat nové lidi, tak angličtina je nejrozšířenější jazyk.

S online kurzem speciálně zaměřeným na cestování získáte přesnou slovní zásobu a budete vyzbrojeni na všechny příjemné ale i nepříjemné situace, které můžete na cestách zažít.

Vyzkoušet kurz angličtiny pro cestovatele zdarma

???? Recenze kurzu angličtiny na cesty

Angličtina pro děti

V nabídce Online jazyků najdete i spoustu kurzů angličtiny pro děti a dalších kurzů pro školáky.

My jsme pro zajímavost vybrali tento kousek. Je to originální online kurz přímo od zakladatele Wattsenglish Steva R. Wattsa. Jeho metoda zahrnuje 4 základní fáze učení:

1. slyším, vidím a chci to říct; .
2. opakuji a automatizuji;
3. reaguji;
4. mluvím.

Vyzkoušet kurz angličtiny pro děti

???? Další tipy a doporučení na angličtinu pro děti

Angličtina slovíčka

Jsem zastánce trošku staromódního a trošku “pankového” přístupu ke studiu jazyků.

Jsem totiž přesvědčený, že slovní zásob je důležitější, než gramatika, mluvení, poslouchání a další techniky, které se staví nad biflování slovíček.

Zkrátka, když znáte slovíčka, tak se domluvíte. Bez jejich znalosti, ale s dokonalou znalostí gramatiky to bude trošku horší.

Vyzkoušet kurz 1 000 anglických slovíček

???? Recenze kurzu 1 000 anglických slovíček

EasyLingo

Náš favorit ❤️ Doporučujeme minimálně vyzkoušet.

Cena: 229 – 499 Kč / měsíc (podle tarifu)
Způsob výuky: Různá zábavná cvičení, vysvětlení gramatiky a řízené opakování látky
Kurzy: 23 různých kurzů angličtiny (A1 – C2)
K dostání: Počítač, tablet, mobil

Získejte slevu 20 %. Použijte slevový kód: SPEAKANDTRAVEL (aktivovat slevu)

Pro mě je to určitě ta nejlepší aplikace na angličtinu. Angličtinu vás učí v češtině, což je velká výhoda pro začátečníky, ale určitě to ocení i pokročilejší studenti. Ani tady nechybí motivace a soutěžení mezi ostatními uživateli. Dřív jsem se držel i mezi top 50 studenty EasyLinga. 😉

EasyLingo vás angličtinu naučí od úrovně A1 až po úroveň C2. Základ je v 10 obecných kurzech, které jsou vždy rozdělený do několika tématických kapitol. A každá kapitola potom obsahuje cca 20 různých cvičení (poslech, doplňování, mluvení, psaní, atd.).

Kapitoly na sebe krásně, logicky navazují a novou látku a slovíčka si tak procvičíte v různých cvičeních a příkladech. To je velký rozdíl! Protože spousta jiných aplikací, které jsme testovali, má spíše různá tématická cvičení (v hotelu, na letišti, apod.), která na sebe ale nenavazují a neprohlubují tak látku, kterou jste se jednou naučili v jednom cvičení.

Každá “denní lekce” je pak rozdělená na 3 sekce:

 • Slovíčka
 • Opakování
 • Nová látka

Vy se vždy rozhodnete, čemu se budete věnovat. Chytrý systém řízeného studia jazyků vás “nutí” dělat od každého kousek. Právě důraz na opakování a slovíčka mi u většiny ostatních aplikací chybí. Ono to není tak zábavné, ale pro zapamatování si látky je opakování zásadní.

EasyLingo pořídíte od 229 Kč až do 499 Kč / měsíčně. Záleží na druhu tarifu a na jak dlouho si EasyLingo předplatíte. Nejvýhodněji samozřejmě vychází roční předplatný. Za jednu cenu získáte přístup k základním kurzům angličtiny a desítkám dalších slovíčkových a odborných kurzů, včetně angličtiny pro děti. Navíc získáte přístup k dalším jazykům (NJ, FR, ESP, RUS, IT).

Přehled aktuálních tarifů EasyLinga

Ukázka z aplikace EasyLingo

Nic neriskujete…

Aplikaci EasyLingo si můžete zdarma vyzkoušet ????

Ukázková lekce zdarma

EasyLingo angličtina osobní zkušenost

S touhle aplikací mám pocit, že se opravdu učím a moje angličtina se někam posouvá. Když bych ji srovnal s ostatními aplikacemi, které jsem vyzkoušel, tak určitě není tak zábavná, nebo tak interaktivní jako některé jiné “vymazlené apky”.

Hodně se mi líbí, že nová látka je i vysvětlená, podobně jako v učebnici gramatiky. Tohle skvěle doplňuje různý interaktivní cvičení a dělá to ve studiu takový potřebný základ. Aspoň na mě to funguje, protože potřebuji vědět, jak věci fungují (vysvětlit gramatiku).

EasyLingo klade velký důraz na opakování a dokud cvičení nesplníte tuším aspoň na 80 %, tak vám jej bude průběžně neustále nabízet k opakování. Někdy se to už stává trošku otravné. Faktem ale je, že se díky tomu opravdu něco naučíte.

Já studuji pravidelně cca 20 minut denně (jak doporučují). Těch 20 minut si většinou protáhnu do několika chvilek během dne. Vždy začnu novou látkou, abych měl pocit, že se posouvám a pak už se zbytek dne věnuju jenom opakování a slovíčkům.

Další tipy na studium a podrobnější přehled najdete v naší recenzi EasyLinga.

Výhody

 • Česká aplikace. Vše je vysvětleno v češtině!
 • Gramatika je detailně vysvětlená
 • Většinu lekcí opakujete látku. Děsná nuda, ale funguje to.
 • Rozumná cena.
 • Vtipná vyhodnocovací videa.
 • Soutěž s ostatními studenty.

Nevýhody

 • Nefunguje offline
 • Někdy je opakování fakt za trest

Duolingo

Není to moc efektivní, ale je to zdarma ????

Cena: zdarma (zobrazují se reklamy)
Počet kurzů: 1 (není v češtině)
K dostání: pro iOS i Android

Je to zdarma… A to jsou asi všechny výhody, které Duolingo nabízí. Na rovinu, není to zrovna efektivní aplikace na studium cizích jazyků.

Angličtina je jediný cizí jazyk, který můžete s Duolingem studovat v češtině. Což je určitě chválihodná vlastnost.

Cvičení jsou ale dost monotonní. Vlastně neděláte pomalu nic jiného, než že jenom skládáte věty z předpřipravených slovíček. Z angličtiny do češtiny a obráceně.

Duolingo má sice promyšlený systém odměn, motivací a dalších věcí jak vás udržet u studií. Což je určitě potřeba, protože dělat pořád dělat pořád to samé unudí snad úplně každého.

Duolingo angličtina osobní zkušenost

Vím, že to není můj šálek kávy, ale dal jsem tomu opět šanci. A ne… prostě ne…

Hned první věta, kterou jsem měl přeložit “plavu v mléce” mě úplně odrovnala. Kolikrát za život ji asi použijete. To častěji řeknu, že bych se chtěl “topit v penězích”, než plavat v mléce.

Další větičky, který mi Duolingo naservírovalo během 2 lekcí taky stojí za to. Tohle mi asi vadí nejvíc. Nelogické a do praxe nepoužitelné věty je zbytečné se učit. Ztráta času.

Takže Duolingo nedoporučuji. Zase se mi potvrdilo, že co je zdarma je ve finále mnohem dražší. Platíte promarněným časem, který jste mohli strávit s nějakou mnohem efektivnější metodou učení jazyk.

Mrkněte také na další zkušenosti a recenzi Duolinga.

Výhody

 • Je to zdarma
 • Můžete soutěžit s ostatními studenty

Nevýhody

 • Nelogické věty, které vás nepřipraví na reálné používání jazyka
 • Reklamy v aplikaci
 • Příliš jednoduchá cvičení
 • Kurz němčiny není v češtině

Italki

Pokud hledáte přímo lektory angličtiny z celého světa ????

Cena: od 100 Kč za lekci (cca 30 minut)
Způsob výuky: Individuální / online lekce
Dostupnost: mobil, tablet, počítač

Tady už jde sranda stranou a nastupuje efektivita a opravdové učení! Pokud to myslíte vážně, tak dřív nebo později zjistíte, že nejrychleji se budete v učení angličtiny posouvat, když si budete dávat lekce s lektorem.

Nemusí být dlouhé, ani drahé. Moje zkušenost je, že důležitá je pravidelnost a hlavně s tím začít.

Na Italki najdete profesionální lektory, ale i “amatéry”, kteří vám připraví lekce na míru a jsou schopný pro vás vytvořit i přímo celý online kurz. Lektorů je opravdu obrovské množství a můžete vybírat z obecných lekcí, přes různé tématické obory až po neřízený, spontánní pokec. Což právě nejčastěji využívám. 😉

Všechny lektory si navíc můžete dopředu poslechnout a vyzkoušet.

TIP: Pokud se nově zaregistrujete na Italki, tak budete mít první 3 lekce cenově zvýhodněné. Začít tedy můžete opravdu za pár korun. Já jsem dokázal najít lekce i za 1 USD. Většinou se ale v pohodě vejdete do 100 – 200 Kč za takovou úvodní lekci.

Lektoři angličtiny na italki
Lektoři angličtiny na italki

Víte, že první lekce jsou levnější. ????

A všechny lektory si můžete dopředu poslechnout.

Získat zvýhodněné lekce

Italki angličtina osobní zkušenost

Osobně nejraději zkouším různé lektory a každou lekci si dávám s někým jiným. Což není ideální, ale mě to baví. Rád poznávám nové lidi z celého světa a ještě si u toho pokecám anglicky.

Nejlepší ale je, když si najdete jednoho lektora a s ním jdete systematicky dopředu. To jsem si také vyzkoušel. Většinou kecám s komunitními lektory, ale pro tenhle případ jsem měl lekce s profi lektorkou. A ten rozdíl byl znát. Lektoři, kteří jsou profíci mají zkušenosti s učením a vědí jak vás co nejrychleji posunout.

TIP: Občas se na italky objeví nový profesionální lektor, který ještě nemá nabrané reference a má málo odučených hodin. Pokud je to profík, tak se toho nemusíte bát. Naopak tito lektoři – nováčci na italky jsou poměrně levní ve srovnání s jejich profi kolegy, kteří na italki učí už několik let.

Když si vybírám lektora, tak si vždy dopředu poslechnu jeho video. Osvěčili se mi lektoři – nerodilý mluvčí. Těm rozumím mnohem víc.

Většinou se vám lektoři ozvou dopředu s otázkou, co chcete procvičovat, takže je můžete trošku instruovat a sebe naopak trošku připravit na ten stres ze setkání s živým lektorem. 😉

Dávám si vždy lekce na 30 minut. Je to rychlejší a nenabourává mi to tolik pracovní den. Občas je to přemlouvání, ale vidím na sobě, že se to opravdu vyplácí.

Další tipy a doporučení najdete v článku: Italki recenze a zkušenosti

Výhody

 • Velký výběr lektorů z celého světa
 • Profesionální i komunitní lektoři
 • Všechny lektory si můžete dopředu vyzkoušet a přehrát jejich videa
 • Rozumné ceny
 • První 3 lekce jsou levnější

Nevýhody

 • Musíte překonat strach z mluvení

Mondly

Krátké rychlé lekce na nejrůznější témata ????‍????

Cena: 246 – 399 Kč / měsíc
Způsob výuky: Krátké lekce na různá témata
Kurzy: 41 světových jazyků (3 úrovně angličtiny)
Dostupnost: mobil, tablet, počítač

Mondly na první pohled vypadá jako sympatická aplikace na angličtinu plná nejrůznějších online kurzů. Dokonce to vypadá, že by to mohlo být zdarma. Ale zdarma je pouze jedna lekce každý den.

Mondly se vůbec skládá z nejrůznějších lekcí, které si můžete vybírat a libovolně mezi nimi přeskakovat. Témata jsou různá.

 • angličtina na letišti
 • situace u doktora
 • jak se domluvit v restauraci

Lekce ale ani zdaleka nejdou do hloubky. Většinou jsou to jenom krátké lekce se základními frázemi a slovíčky. Na druhou stranu je ale výběr různých témat opravdu veliký a s Mondly tak můžete alespoň natrénovat základy nejrůznějších životních situací, kdy se budete potřebovat domluvit.

Jednotlivé lekce jsou už potom taková klasika. Budete doplňovat věty, skládat slovíčka, vybírat varianty, atd. Varianty lekcí ale nejsou tak různorodé jako třeba u mého oblíbeného EasyLinga.

Ale jedna funkce je u Mondly úplně boží…

Čtěte dál.

Nemusíte platit…

Aplikace Mondly nabízí lekci zdarma každý den ????

Ukázková lekce zdarma

Mondly angličtina osobní zkušenost

Nejdřív jsem to zkoušel objevovat na počítači a pak jsem si rychle stáhnul i aplikaci do mobilu. Sympatické je, že si úvodní lekce zdarma můžete udělat i bez registrace.

Ale pokud chcete víc, tak už to chce registraci. A pokud chcete opravdu studovat, tak se bez placené verze neobejdete. Free verze nabízí totiž jednu opravdu kratičkou lekci denně. Nic víc.

Takže jsem si velmi rychle pořídil placenou verzi. Ale bylo to trošku zklamání. Nedostal jsem se k pokročilejším lekcím. Pořád to byly poměrně jednoduchý lekce plné základních vět ve stylu “ona má modré šaty, on má psa”.

I když jsem zvedl úroveň (máte na výběr 3 obtížnosti angličtiny) na tu nejtěžší, tak jsem nezaznamenal velké změny. Pořád to bylo příliš jednoduchý.

Na druhou stranu. Pokud bych teď znova začínal, tak by mi Mondly přišlo super. A asi ji dám ještě šanci na jiný jazyk. Třeba španělštinu.

Mondly má totiž jednu velmi propracovanou funkci. Lekce můžete plnit pouze hlasem. Nemusíte nic ťukat do klávesnice a většinu cvičení můžete nadiktovat.

Tohle mi přijde super a hodně efektivní. A umělá inteligence, která vyhodnocuje správnost vašich odpovědí je na velmi vysoké úrovni.

Další články o angličtině ????????

Nejlepší aplikace na angličtinu
Angličtina pro děti
10 způsobů jak se naučit anglicky

Jak zjistím, že mi kurz vyhovuje?

Nejlepší je si to vyzkoušet. Většinu online kurzů angličtiny, aplikací a dalších nástrojů si můžete vyzkoušet. Například Online jazyky mají celou první lekci zdarma.

Jaký je tedy nejlepší online kurz angličtiny?

To neví nikdo. Každému zkratka vyhovuje něco jiného. Dejte ale pozor na to, abyste kurzy nevyhodnocovali pouze podle toho jak “příjemný” jsou studia. Jde o výsledky. Občas některé nepříjemné metody jsou to nejlepší, co může být.

U nás v tomhle poměru cena vs. výkon jasně vyhrávají Online jazyky a EasyLingo. A hned na druhém místě jsou pak nástroje, které vás propojí se skvělými lektory z celého světa jako je Italki a Preply.

Jaká je hlavní výhoda online kurzů angličtiny?

Pro opravdové naučení angličtiny je nejdůležitější pravidelný kontakt s jazykem. To vám potvrdí každý lektor angličtiny. Nemusí být velký, ale měl by být pravidelný. Každý den.

Což je právě největší výhoda všech možných online kurzů a aplikací, které si můžete pustit kdykoli, kdekoli a studovat třeba jenom pár minut.

Kolik stojí online kurzy angličtiny?

Většinou se dají pořídit za 1 – 2,5 tisíce. Nebo ve formě měsíčního předplatného za pár stovek měsíčně.

Existují samozřejmě i varianty zdarma. Ale tam naopak zaplatíte nízkou efektivitou kurzu a studia vám budou trvat déle. Možná ani nikdy neskončí.

Je lepší individuální lektor, nebo online kurz?

Podle nás je nejlepší kombinace. Udržte si pravidelný kontakt s angličtinou pomocí online kurzů, nebo aplikací.

Ale nebojte se zapojit i individuální přístup. Buď si můžete najmout lektora angličtiny, nebo vyzkoušet některou z námi doporučovaných platforem na propojení s lektory z celého světa (Italki a Preply).

Jak zjistím jaký kurz je pro moji úroveň angličtiny?

To je jednoduché. Vyzkoušejte si to. Osobně se mi nejvíc osvědčili online kurzy, kde všemu nerozumím. Je lepší plnit cvičení na 80 % a zlepšovat se, než si užívat pohodičku u lehkých cvičení.

Dušan Souček

Dušan Souček

Podnikatel, ???? cestovatel, věčný začátečník a samouk v Angličtině ????. Baví mě testovat a zkoušet různé možnosti formy studia. Svůj boj s Angličtinou sdílím na blogu www.myenglishhacks.cz

Stáhněte si zdarma e-book (krátké PDF) kde se dozvíte jednoduché triky na angličtinu (žádné revoluční metody 😂).

 • Například kde vzít čas na studia.
 • Díky jaké aplikaci dokážu každý den studovat (už pomalu půl roku)
 • A dalších, celkem 12 tipů
 

Na e-mail vám budeme posílat pouze informace ke studování jazyků a cestování. Spam nemáme rádi a neděláme jej. Samozřejmě se můžete kdykoli odhlásit a zastavit posílání e-mailů. Vaše osobní údaje (tedy e-mail) budu střežit jako oko v hlavě, přesně tak, jak zákon káže zde.

Doporučujeme:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zadejte e-mail, kam vám pošlu e-book.

Oblíbená audiokniha

Běžně: 399 Kč

Dnes: 199 Kč (ušetříte 200 Kč)

E-shop ProgresGuru slaví 10. narozeniny a všechny audioknihy teď pořídíte za 199 Kč. Více zde >>

Dárek zdarma 🎁

E-book: 10 + 2 hacků jak na ANGLIČTINU pro samouky