Sleva 20 % na jazykové kurzy od Easy Linga. Použijte slevový kód: SPEAKANDTRAVEL

Rychlý přehled

5 netradičních míst, která můžete navštívit v Paříži

Obsah článku

Paříž je městem, které se nikdy neomrzí.

Nachází se v něm mnoho turistických atrakcí, jako je Eiffelovka a Louvre, ale skýtá i řadu jiných míst, která stojí za to navštívit.

Pokud hledáte méně tradiční cíle k návštěvě, máme pro vás pět tipů na nevšední pařížské zážitky.

Zajímavosti Paříž

Foto: Unsplash.com

Chystáte se do Paříže, ale tradiční turistické spoty vás příliš nelákají nebo jste je už někdy navštívili? V tom případě pro vás máme několik míst, která vás zaručeně nezklamou. Navíc, pokud jste milovníkem umění, módy nebo odpočinku u kávy či drinku, tak si bezesporu přijdete na své.

Parfumérie Fragonard

Najdete ji v historické čtvrti Marais a nabízí exkluzivní vůně – koupit si můžete ty originální nebo si nechte namíchat vlastní vonnou kompozici. Vůně se tu vyrábějí pomocí tradičních technik a kvalita je zaručena.

Tato rodinná parfumérie vás nechá nahlédnout pod pokličku řemeslného umění výroby parfémů. Návštěva tohoto voňavého obchodu je opravdu nezapomenutelným zážitkem. Tak co, je libo dámské či pánské voňavky na míru?

Nákupní galerie Passage du Grand Cerf

Je to jedna z nejkrásnějších nákupních galerií v Paříži s dokonalou romantickou atmosférou. Nachází se v centru města v 2. obvodu mezi ulicemi Rue Saint-Dennis a Rue Dussoubs. Své místo zde má už od roku 1825.

Galerií prochází pěší zóna, takže je to skvělé místo na procházku spojenou s nákupy nebo posezením v některé z kaváren, ve kterých se můžete kochat díly místních umělců. Když tu budete, podívejte se také nahoru. Skleněné stropy a obrovská dřevěná konstrukce nabízejí opravdu unikátní podívanou.

Café des Deux Moulins

Tato kavárna se stala známou díky filmu Amélie z Montmartru a nachází se v malé uličce v Montmartru na rohu ulic Rue Lepic a Rue Cauchois. Pokud hledáte autentičnost pařížských kaváren, pak je toto místo to pravé.

Kromě skvělé kávy a dezertů zde najdete i nostalgickou atmosféru filmového prostředí, kterou umocňují vysoké stropy a velká okna, která umožňují příjemný výhled na ulici. Ideální pro odpočinek a relax po procházce po Montmartru.

Fondation Louis Vuitton

Tato galerie moderního umění je dílem architekta Franka Gehryho a nachází se v parku Bois de Boulogne. Centrum bylo otevřeno v roce 2014 a od té doby slouží jako místo pro výstavy moderního umění, kulturní akce a koncerty.

Najdete tu díla z celého světa a mezi ty nejznámější patří sbírka více než 200 uměleckých dělz Guggenheimova muzea. Uměleckým dílem je ale i samotná budova postavená z velkých skleněných panelů. A najdete v ní také velkou terasu s nádherným výhledem na Paříž.

Le Comptoir Général

Jedná se o bar, který se nachází v Canal Saint-Martin a má alternativní atmosféru. Zaujme vás svým neobvyklým a kreativním designem. Kromě toho, že zde můžete ochutnat skvělé koktejly a jídlo, můžete také sledovat nezávislé filmy, poslouchat hudbu a navštěvovat výstavy.

Najdete tu dokonce i knihovnu nebo obchody s exotickými produkty. Jako předloha interiéru posloužily africké koloniální budovy a na zdech můžete obdivovat například i staré mapy, exotické rostliny a další originální dekorace. Je to zkrátka místo, které vás přenese do jiného světa.

Dušan Souček

Dušan Souček

Podnikatel, ???? cestovatel, věčný začátečník a samouk v Angličtině ????. Baví mě testovat a zkoušet různé možnosti formy studia. Svůj boj s Angličtinou sdílím na blogu www.myenglishhacks.cz

Stáhněte si zdarma e-book (krátké PDF) kde se dozvíte jednoduché triky na angličtinu (žádné revoluční metody 😂).

  • Například kde vzít čas na studia.
  • Díky jaké aplikaci dokážu každý den studovat (už pomalu půl roku)
  • A dalších, celkem 12 tipů
 

Na e-mail vám budeme posílat pouze informace ke studování jazyků a cestování. Spam nemáme rádi a neděláme jej. Samozřejmě se můžete kdykoli odhlásit a zastavit posílání e-mailů. Vaše osobní údaje (tedy e-mail) budu střežit jako oko v hlavě, přesně tak, jak zákon káže zde.

Doporučujeme:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zadejte e-mail, kam vám pošlu e-book.

Oblíbená audiokniha

Běžně: 399 Kč

Dnes: 199 Kč (ušetříte 200 Kč)

E-shop ProgresGuru slaví 10. narozeniny a všechny audioknihy teď pořídíte za 199 Kč. Více zde >>

Dárek zdarma 🎁

E-book: 10 + 2 hacků jak na ANGLIČTINU pro samouky