Sleva 20 % na jazykové kurzy od Easy Linga. Použijte slevový kód: SPEAKANDTRAVEL

Rychlý přehled

Blabu – geniální nástroj na rozmluvení v angličtině

Obsah článku

Všichni to víme…

Nejrychleji se anglicky naučíme, když budeme mluvit!

Mluvit, mluvit a mluvit. 

Bohužel z toho máme ale největší strach! ????

Bojíme se mluvit, stydíme se a cítíme se u toho trapně!

Když ale tento strach překonáme, tak se najednou začneme učit mnohem rychleji.

♻️ Aktualizace 2021

Služba Blabu ukončila svoji činnost a již není možné využívat služby zahraničních lektorů jazyků.
Zdroj: Czechcrunch.cz


To nás ale v trénování mluvení nemůže zastavit. ????

Doporučuji se podívat na službu italki.com, která je v mnoha ohledech propracovanější a mnohem, mnohem větší než bylo Blabu. Sám ji hodně využívám.

Recenze italki

Možností jak se rozmluvit v angličtině je hodně. Nejlepší je vycestovat do zahraničí a mluvit. Najít si rodiláka a mluvit. Přidat se k nějakým skupinovým lekcím a mluvit.

Často to jsou ale cesty, který nám zaberou hodně času a musíme je plánovat dopředu. Možná právě proto mě tenkrát úplně uchvátilo Blabu. ????

Blabu online angličtina

Je to platforma, která propojuje anglicky mluvící lidi (tutory), se studenty. Přijde mi to geniální. Protože si můžete kdykoli a kdekoli střihnou čtvrthodinový pokec s native speakrem. 

Cena Blabu horovu je velmi příjemná. Za 1 čtvrthodinku dáte cca 109 Kč. A funguje to opravdu jednoduše:

 1. Přijdete na web Blabu.com
 2. Zaregistrujete se a dostanete kredit zdarma na první lekci ???? Tedy vlastně na 2 lekce, když prokliknete odkaz z tohoto článku.
 3. Nejdete si volného tutora a voláte.

Vážně, takhle jednoduchý to je! Už za pár minut se můžete spojit s chlapíkem z USA ????????, z Anglie ????????, nebo třeba z Jihoafrické republiky ????????.

Tohle mě na Blabu baví asi nejvíc. Teda samozřejmě až po mluvení anglicky. Máte příležitost poznávat lidi z celého světa.

Moje první zkušenosti s instantní lekcí ANJ

Na Blabu jsem narazil někdy začátkem roku 2019. Ale odhodlal jsem se k vyzkoušení až cca za rok. Zaregistroval jsem se a okamžitě jsem do toho šel! ????

Teda okamžitě po cca hodině, kdy jsem nervozně přecházel po kanceláři, vypil 2 kafe a sbíral odvahu… Ale nakonec jsem se odhodlal. Říkal jsem si, že 15 minut prostě nějak přežiju.

Dal si první call se Sophi. ???????? ???????? ???????? Řeckou Američankou, která žije v Nizozemsku a živí se jako profesionální foodbloger. 

 • Strašně mě zajímalo, jak se takový profesionální foodbloger živí. 
 • Jako … ona mi to myslím vysvětlovala … 
 • Ale web má hezký. www.foodzesty.com

No, pojďme dál. Nějak jsem tu čtvrthodinu přežil a s výrazem jak když jsem vyhrál ve sportce jsem dorazil domů. ????

První mini kurz na Blabu

V neděli jsem se hecnu a koupil si mini kurz Zbavte se konečně strachu z mluvení anglicky. To je 5 čtvrthodinových callů na úplně základní témata. Vždy dostanete dopředu 10 otázek (témat) o který se bude na callu mluvit. 

V každé lekci (15 minut call) je také spousta tipů:

 • jak se zbavit stressu z mluvení,
 • jak lépe studovat angličtinu,
 • o co si říct tutorovi? A hlavně jak. ????

Je vidět, že na Blabu o tom někdo přemýšlí. To se mi líbí.

Na každý večer jsem si naplánoval přípravu na druhý den a pustil se do mini kurzu. Teda podle Blabu do mini kurzu. Podle mě do úplně největší výzvy ve studiu Angličtiny jakou jsem zatím vyzkoušel. ????

Každý den jeden call s jiným native speakrem je hustý (pro mě).

A každý call byl úplně jiný.

Další články o angličtině

Den 1. Jaimie ????????

Na tenhle hovor jsem se připravoval asi úplně nejvíc. To je u prvních lekcí asi normální. Vždy to funguje tak, že se přihlásíte do účtu, kliknete na svůj zakoupený mini kurz, dáte první (nebo aktuální) lekci a tam si vyberete lektora, který je online.

Jaimie dělá něco se salesem a artem (obchod a umění) a je z Kalifornie. Obchod miluju, takže volba byla jasná. 😉 Celou čtvrthodinku jsme jeli hezky pěkně podle osnovy. Dostával jsem otázky a na ně odpovídal tak jak jsem si to připravil dopředu. 

Tedy připravil….

Měl jsem jenom body, abych věděl o čem mluvit, a nemusel vymýšlet co říct a pak ještě vymýšlet jak to říct anglicky. ???? Bylo to super. Co mě ale totálně rozsekalo byla zpráva, kterou jsem dostal po hovoru – zpětná vazba. 

Jaimie se trošku rozjela …

Blabu online angličtina ukázka lekce

Den 2. Danika ????????

Vůbec si nepamatuju o čem jsme mluvili. Jen vím, že k tématu, které jsem si poctivě připravoval, jsme se vůbec, ale vůbec nedostali. Myslím, že jsme kecali o cestování. Danika je z Wallesu, ale teď žije někde na Mallorce. 

Na to, že jsem se nedostali k předpřipraveným otázkám jsem patřičně hrdý. Ale nejsem si jistý, jestli to je mými komunikačními schopnostmi, nebo tím, že Danika je velmi komunikativní. Velmi…

Myslím, že je občas lepší se nedržet plánu a “nuceně” improvizovat.

❌ Služba Blabu v roce 2021 ukončila svoji činnost.

✅ Doporučuji vyzkoušet italki.com. Mají mnohem větší výběr lektorů a nabízejí úvodní zvýhodněné lekce. Navíc na italki můžete studovat snad úplně všechny světový jazyky. ????

Naše recenze italki

Den 3. Sophie ???????? ???????? ????????

Ano Sophie, Řecká Američanka, co žije v Nizozemí a živí se jako profesionální foodbloger. Už se jsme starý známí… už jsme spolu měli druhou čtvrthodinku. ????

Téma koníčky a volný čas jsem si precizně připravil a moje odpovědi byly úplně “briliant”. A cítil jsem se velmi “proud”. ????

Tedy až do té doby, než jsem zjistil, že “briliant” není v překladu “briliant”, ale úplně prach obyčejné “super”… #tududum

Ale i tak… 

Q. Do you find it hard to keep your hobbies when working?

A: We often say “we don’t have time”. But it isn’t true! It’s about time managment, about priority!

Q. What is your biggest passion?

My girlfriend says “my/your girlfriend”. I thin business generaly. And my girlfriend of course.

Q. If money didn’t matter, what would you be doing all day long for free?

A. If you would asked me 5 year ago, I’ve answered. Drink good wine, eat good food, do nothing, travell, enjoy life. But now is it easy. If money didn’t matter, I would do, what i do now! I really like it. I like business. With a lot of problems, with new challanges… 😉

Q. Do you think it is important to keep your passions alive?

A. I think it’s key to happy life!

Den 4. Bruce ???????? ????????

Amík, který žije 30 let na Bali. Přestěhoval se tam, aby v tomhle ráji učil matematiku. Pak si tam našel ženu a děti a už tam zůstal. Dneska jsme měli probírat cestování. Na Bali se chci podívat, takže volba padla na Bruce.

Bali cestování

???? Tou dobou, ve čtvrtek 12. 3. 2020, světem už naplno otřásala epidemie Koronaviru a tak jsme podstatnou část hovoru “kecali” o současný situaci. Evropská média, dokonce i ty nezkorumpovaný, informují o tom, že Evropa zažívá peklo, ale z Asie jdou dobré zprávy. Aktuálně je tam virus na ústupu. 

To jsou sice pro Evropu “dobré” zprávy, ale Burce to celkem jasně komentoval. Corona is still here!!! 

Hovor začal se zpěvem z muslimské mešity, který svolává věřící k pravidelné modlitbě. Cestování je super téma na diskuzi. Bylo fajn, poznat někoho, kdo vycestoval na Bali dávno před tím, než se to stalo populární a začal tam jezdit celý svět. ????

Nejlepší aplikace na jazyky ???? Pokud hledáte efektivní způsob jak se učit cizí jazyky, tak jste na našich stránkách správně. Podívejte se na další aplikace na učení jazyků, které jsme pro vás vybrali a otestovali.

Den 5. Kerk ???????? ????????

Další Amík! Tenhle ale pro změnu bydlí v Německu. Posledním tématem bylo jídlo a gastronomie. Luxusní téma, které bych dal s přehledem i bez přípravy. Možná…

Víte jak to chodí. Po 5. callu sebevědomí roste! Často mnohem rychleji, než znalosti angličtiny! ????????

Docela mě překvapilo, když se Kerk divil, že jsem měl každý den jeden hovor. Prý jsem vyjímka… Většinou si lidi koupí mini kurz na Blabu, ale pak mají hovor tak jednou za 14 dní. 

Nakonec to ale chápu. Strach a paralýza z mluvení je sviňa.

Kerk zapisoval a rovnou opravoval většinu mých chyb rovnou do chatu. Což jsem zjistil až po callu a je to hodně užitečný.

Blabu online angličtina ukázka zápisků z lekce

Myslím, že Blabu je velmi užitečný nástroj na rozmluvení a trénování konverzací. A jazyk je především o komunikaci.

Myslím, že hned po aplikaci Online Jazyky je Blabu na druhém místě a budu jej rozhodně využívat dál.

Respektive byla…

❌ Služba Blabu v roce 2021 ukončila svoji činnost.

✅ Doporučuji vyzkoušet italki.com. Mají mnohem větší výběr lektorů a nabízejí úvodní zvýhodněné lekce. Navíc na italki můžete studovat snad úplně všechny světový jazyky. ????

Naše recenze italki

Funguje ještě Blabu?

Nefunguje, portál Blabu ukončil svůj provoz v roce 2021.

Existuje nějaká alternativa?

Určitě. Podobný web se jmenuje italki.com, kde si můžete najmout lektory z celého světa. A nestojí to moc.

Co je Blabu?

Blabu byl web, kde jste si mohli zaplatit instantí lekci angličtiny, nebo jiných jazyků. Dnes už tento web nefunguje.

Rychlé hodnocení Blabu
Blabu - geniální nástroj na rozmluvení v angličtině

Myslím, že Blabu je velmi užitečný nástroj na rozmluvení a trénování konverzací. Jazyk je především o komunikaci, takže určitě doporučuji Blabu vyzkoušet. Trošku mě mrzí omezený výběr a dostupnost lektorů. Ale když si volání naplánujete dopředu, tak to není velký problém.

Hodnocení redakce:
4
Dušan Souček

Dušan Souček

Podnikatel, ???? cestovatel, věčný začátečník a samouk v Angličtině ????. Baví mě testovat a zkoušet různé možnosti formy studia. Svůj boj s Angličtinou sdílím na blogu www.myenglishhacks.cz

Stáhněte si zdarma e-book (krátké PDF) kde se dozvíte jednoduché triky na angličtinu (žádné revoluční metody 😂).

 • Například kde vzít čas na studia.
 • Díky jaké aplikaci dokážu každý den studovat (už pomalu půl roku)
 • A dalších, celkem 12 tipů
 

Na e-mail vám budeme posílat pouze informace ke studování jazyků a cestování. Spam nemáme rádi a neděláme jej. Samozřejmě se můžete kdykoli odhlásit a zastavit posílání e-mailů. Vaše osobní údaje (tedy e-mail) budu střežit jako oko v hlavě, přesně tak, jak zákon káže zde.

Doporučujeme:

2 komentáře

  1. Dobrý den, Ko21. Broňa je super. Také jsem si některé jeho kurzy a podcasty pouštěl. 😉 Určitě můžu taky doporučit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zadejte e-mail, kam vám pošlu e-book.

Oblíbená audiokniha

Běžně: 399 Kč

Dnes: 199 Kč (ušetříte 200 Kč)

E-shop ProgresGuru slaví 10. narozeniny a všechny audioknihy teď pořídíte za 199 Kč. Více zde >>

Dárek zdarma 🎁

E-book: 10 + 2 hacků jak na ANGLIČTINU pro samouky