Nekonečné biflování telefonních seznamů slovíček už vás nebaví a chtěli byste objevit tajemství opravdu efektivního učení?
Zajímá vás, jak německá slovíčka a fráze udržet v hlavě déle než týden?
A hlavně – jak je mít v pohotovosti k okamžitému použití?
Tak to se začtěte do našich 5+1 tipů jak na německá slovíčka, které vám s tím pomohou.
Pojďme na to!
✅ Doporučujeme vyzkoušet skvělý online kurz 1.000 německých slovíček. ????????
1. Učte se ta správná německá slovíčka
Pokud se neučíte na zkoušky, ale pro sebe, je dobré si slovíčka vybírat a neučit se všechny. K čemu vám jako lékaři bude obchodní němčina, když vás to vůbec nezajímá? Je to zbytečné snažení, které se mohlo využít na věci vám blízké.
Pravidlo škola hrou totiž pořád platí.
Věci, které nás zajímají se totiž učíme mnohem rychle a snáze k nim hledáme motivaci. A nově nabyté znalosti jsou motorem k dalšímu studiu.
Je jasné, ze jednoho dne přijde čas, kdy se budete muset učit i ty méně zajímavé části. Ale do té doby je lepší jít cestou nejmenšího odporu.
Učení by měla být zábava.
2. Používejte mnemotechnické pomůcky
Nemůžete si slovíčko zapamatovat, ani kdybyste se na hlavu stavěli? Pak si na něj zkuste vymyslet mnemotechnickou pomůcku.
O co jde?
Mnemotechnická pomůcka je nástroj k zapamatování informací pomocí asociací. Jakýchkoliv. Můžete využít věty, zkratky, obrázky nebo třeba i vaše ruce – ty se používají k jedné z nejznámějších mnemotechnických pomůcek v Česku.
Nejspíše ji také znáte. Jde o počet dní v měsíci podle toho, jestli se nachází na kloubu ruky (v tom případě má 31 dní) nebo v jamce mezi klouby (28-30 dní). Jednoduché a efektivní, že?
A přesně takhle to můžete využít i při učení slovíček. Stačí být jen trochu kreativní a věci si pospojovat.
Tak třeba velmi jednoduše se slovem das Glas = sklenička. Poskládat si ho můžete třeba z věty: “Gusty LASička je pěkný ĎAS.”. Že je to hloupé? To vůbec nevadí. Často je to naopak tak, že ty hloupější a nesmyslné věty se lépe pamatují.
3. Najděte si vhodný čas
Správné učení je větší věda než se zdá. Nestačí jen otevřít knížku nebo slovníček kdy vás to napadne – mnohem lepší je začít ve vhodný čas. Co to znamená?
Každý z nás se učí lépe v jiný čas. Někomu vyhovuje ranní opakování při cestě do práce, jiný zase pořádně nastartuje mozek na příjem nových informací až k večeru.
Důležité je vědět, co vyhovuje vám osobně a podle toho se řídit.
Nemá cenu se nutit do učení o obědové pauze, když vám to v tu chvíli do hlavy moc neleze. Mnohem více vám prospěje, když si nad to sednete v tu správnou dobu. Najednou za 10 minut načerpáte víc než za 30 minut oběda.
4. Spojujte německá slovíčka do skupin
Jedním ze zlozvyků při učení jazyka je studium po etapách. Jeden den se učím gramatiku, další zase postupně slovíčka – takhle by to úplně být nemělo.
Jazyk se nejlépe učí v kontextu. Takže je lepší ke slovíčkům přidat i fráze, procvičení gramatických jevů… A hlavně se je neučit jednotlivě.
Spojujte si německá slovíčka do souvisejících skupin, abyste si je provázali. Ať už na papíře nebo v aplikaci. Případně můžete využít tvorbu myšlenkových map – akorát místo myšlenek budete spojovat slovíčka.
Němčina efektivně ????????
Jak se naučit německy
Nejlepší online kurzy němčiny
Jak na německá slovíčka
Základy německé gramatiky
5. Využijte kartičky
Kartičky nebo také flashcards jsou oblíbenou metodou studia nejen slovíček. Jejich princip spočívá v kartičce (reálné či virtuální), která má na jedné straně slovíčko a na druhé překlad. Pomocí otáčení si obojí snadno připomenete.
Následně zamícháte a projedete balíček kartiček znova.
Kartičky si můžete jednoduše vyrobit doma z nastříhaných papírků anebo sáhnout po jedné z mobilních aplikací na cizí jazyky, které pro tenhle účel vznikly. Nejznámnější a nejšikovnější z nich je AnkiDroid, kde vytvoříte kartičky pro jakýkoliv předmět.
Ke slovíčkovým kartiček vám ale úplně postačí i taková jednoduchá aplikace jako je Flashcard Maker.
Také můžete vyzkoušet českou aplikaci EasyLingo.
Bonusový tip: 1000 německých slovíček
A pokud si nechcete vyrábět své kartičky nebo složitě vyhledávat nová německá slovíčka, můžete si vyzkoušet online kurz 1000 německých slovíček.
Jde o český kurz zaměřený pouze na rozšíření slovní zásoby, který pochází z dílny hradecké jazykovky OnlineJazyky. Německá slovíčka vám do hlavy dostane pomoci propracovaných a zábavných cvičení, kartiček a zvukových nahrávek.
Doporučujeme online kurz:
1.000 německých slovíček ????????
Kdo za kurzem stojí?
Jak už bylo řečeno, kurz vytvořila jazykovka OnlineJazyky, s kterou už jste se na našich stránkách mohli setkat. Tvorbě online kurzů se věnují už od roku 2013. Aktuálně nabízí kurzy v 5 světových jazycích a němčina je jedním z nich.
Její velkou předností je fakt, že jde o český počin, kompletně v češtině a od českých lektorů. Takže vás to upozorní na všechny zákeřnosti, s kterými čeští studenti mohou zápasit.
Co je obsahem kurzu?
Kurz je sestaven ze 4 tematických celků, které jsou ještě dále rozděleny do celkem 16 podkapitol.
Člověk
- Moje rodina
- Mé záliby
- Vlastnosti a emoce
- Profese a povolání
U nás doma
- Náš dům
- Kuchyně
- Dílna
- Zahrada
Svět kolem nás
- Ve víru velkoměsta
- Příroda a venkov
- Dovolená u moře
- Říše zvířat
Moje tělo
- Moje tělo
- Šaty dělají člověka
- Jste to, co jíte
- Ve zdravém těle, zdravý duch
Pro koho je kurz určen?
Kurz je určen především pro začátečníky, kteří si chtějí na startu poskládat dostatečnou slovní zásobu, ale svoje si v tom najdou i pokročilí. Kurz se každému tématu věnuje pořádně, takže se nemusíte bát jen ohraných slovíček, na která narazíte všude.
Jak probíhá výuka?
Kurzy od OnlineJazyků jsou založené na individualňim přístupu, kdy se neřídí žádným rozvrhem, ale tempo si plánujete vy sami. Sami si určíte kdy a jak často chcete procvičovat, a také jaké téma.
Systém vás slovíčky provede postupně, od počátečního seznamu se zvukovou stopou (kterou si můžete stáhnout do počítače a poslouchat třeba odpoledne v tramvaji!) přes jednotlivá cvičení, která vás důkladně vyzkouší. Zároveň si slovíčka můžete samostatné procvičovat ve formě virtuálních kartiček.
Mezi cvičením najdete doplňovačky, křížovky, přesmyky, obrázková cvičení i trénování výslovnosti. Nejde o žádnou nudu – úkoly se mění a nenechají vás propadnout stereotypu. A baví.
Doporučujeme online kurz:
1.000 německých slovíček ????????
Celý systém je založen na principu 30/70, kdy se během lekce naučíte 30 % nového a 70 % věcí si zopakujete. Tím se uloží do dlouhodobé paměti a jsou připravena k použití v reálné konverzaci.
Takže už nehrozí, ze vám slovíčka jdou jednou nervovou dráhou dovnitř a druhou zase ven.
A teď na řadu přichází ta nejdůležitější otázka: kolik to vlastně všechno stojí?
Kolik kurz stojí?
Celý kurz pořídíte za 890 Kč. A za tuto cenu získáváte:
- 450+ multimediálních výukových stránek
- 50+ stránek s výkladem
- 250+ interaktivních cvičení
- 1000+ nových slovíček a frází
- 15 druhů interaktivních a zábavných cvičení vhodných pro začátečníky
- okamžitý překlad vybrané věty či slova
- neomezený trénink výslovnosti
- neomezený trénink slovíček, frází, gramatiky a cvičení
- autentické audio poslechy
- video výklady
Navíc máte na celý kurz záruku vrácení peněz 14 dní a doživotní přístupy ke kurzu.
Zdroj: web onlinejazyky.cz
A ta nejlepší zpráva? Můžete si první lekci vyzkoušet zdarma! Zjistíte tak, jestli je kurz pro vás to pravé německé a jestli vám bude vyhovovat.
Vyzkoušejte nezávazně první lekci zdarma